Kadir Has Stadyumu'nda sona doğru

Kayserispor-Fenerbahçe maçı ile 8 Mart’ta futbolseverlere ''merhaba'' diyecek Kayseri Kadir Has Stadyumu’nda, çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Haberler 25.02.2009 - 11:49

Kadir Has Stadyumu'nda sona doğru

Kayseri'de yaptırılan ve 8 Mart’ta Kayserispor-Fenerbahçe maçı ile sporseverlere ''merhaba'' diyecek Kadir Has Stadyumu'nda çalışmalar son aşamaya geldi.

Türkiye'nin en modern stadı olacağı belirtilen Kadir Has Stadyumu'nda ilk resmi maç Turkcell Süper Lig'de Kayserispor ile Fenerbahçe arasında yapılacak. Stadyumun, bu maça yetiştirilmesi için çalışmalar yoğun şekilde sürüyor.

Futbol Federasyonu'ndan gelen bir heyet, stadın karşılaşmaya hazır olabilmesi için incelemede bulunarak eksiklikleri tespit etti. Stadın yapımını üstlenen Kayseri İmar A.Ş. bu eksikliklerin giderilmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tarınç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, statta maç oynanması için tüm şartların yerine getirildiğini, ufak tefek detaylara yoğunlaştıklarını belirtti.

Cuma günü yeniden statta incelemede bulunacak olan federasyon yetkililerinin son kararı vereceğini ifade eden Tarınç, ''Federasyon yetkililerinin tespit ettiği eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz. Bunlar ciddi sorunlar değil, ufak ayrıntılar. Bunları da bugün yarın tamamlayacağız. Federasyonun talebi doğrultusunda özürlüler ve refakatçileri ile ilgili koltuk düzenlemesi yapıyoruz. Elektrik aksamı tamamen devreye girdi. Jeneratörler hazırlandı ve bununla ilgili test çalışmaları yapılıyor. Skorbord devreye girdi ve ayarları yapılıyor. Işıklandırma sisteminin son kontrolleri yapılıyor. İnşaatla ilgili kalıntıların ortadan kaldırılması ve çevre düzenlemesi için çalışıyoruz. Bütün bunlar, bugün yarın sonuçlanacak. Stadın, 8 Marta hazır olması için hiçbir engel kalmayacak'' diye konuştu.

Pazar günü Kayseri'ye gelecek olan Başbakan Erdoğan'ın da statta incelemede bulunacağını bildiren Tarınç, stadın resmi açılışının 14 Ekimde yapılacak Türkiye-Ermenistan Dünya Kupası elemesi maçı veya daha önce yapılabilecek bir milli maç ile yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

LOCALARA YOĞUN TALEP
Öte yandan, Kadir Has Stadyumu'nda alt ve üst tribünler arasında inşa edilen locaların satışına da başlandığı bildirildi.

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, AA muhabirine yaptığı açıklamada, statta 26 adet olarak planlanan locaların talepler doğrultusunda artırıldığını kaydetti.

Stadyumda, 52 adet 8'er kişilik taraftar locası oluşturulduğunu ve bu locaların yoğun talep gördüğünü belirten Hurma, ''Türkiye'nin en modern stadına kavuşmak için gün sayıyoruz. Avrupa standartlarında maçlarımızı oynayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu statla birlikte Kayseri'de bir ilk daha yaşanacak. Artık, taraftarlarımız kendileri için hazırlanan özel localardan maç izleme keyfi yaşayabilecekler. Bu localar, maç günleri dışında da sosyal mekanlar olarak kullanılabilecek. Locaları sezonluk olarak satışa çıkardık. Çok yoğun talep geldi. Locaların satılacağı duyulur duyulmaz 5 tane loca sattık. Bu konuda yoğun talep var. Locaları, stat içinde bulunduğu konuma göre sezonluk 50-60 bin dolar gibi fiyatlarla satıyoruz. Talebe göre daha fazla sezon içinde satış yapabiliriz. Özel mekanlarda maç izleme keyfi yaşamak isteyenlerin, loca satın alabilmek için yoğun talep nedeniyle aceleci davranmaları gerekiyor'' dedi.

Kadir Has Stadyumu'nun hizmete girmesini çok önemsediklerini hatırlatan Hurma, stadın açılışı nedeniyle 4 Mart Çarşamba günü A takımı ve paf takımı arasında özel maç yapacaklarını bildirdi.

Hurma, 8 Martta oynanacak Kayserispor-Fenerbahçe maçında da taraftarlara noter huzurunda yapılacak çekiliş ile bir otomobil ve 10 adet LCD televizyon hediye edeceklerini, stada giren ilk 5 bin biletli taraftara da forma vereceklerini anımsattı.

KAYSERİSPOR-FENERBAHÇE MAÇI BİLET FİYATLARI BELİRLENDİ
Turkcell Süper Lig'in 23. haftasında, yeni yapılan Kadir Has Stadyumu'nda oynanacak Kayserispor-Fenerbahçe maçının bilet fiyatları açıklandı.

Kayserispor'dan yapılan açıklamaya göre, maç biletleri kale arkası alt tribün için 30 TL, üst tribün için 40 TL, doğu tribün alt bölüm için 80 TL, üst bölüm için 60 TL'den satılacak. Batı tribün alt bölümü için bilet fiyatları 90 TL, üst bölüm için 70 TL olacak.

VIP-A ve VIP-B tribünü biletleri ise 200 TL'den satışa sunulacak. Daha önce satılan kombine bilet sahiplerinin de stattaki yerleri belirlendi.

Sayfa Yükleniyor...