KAYSERİ - Lider Kayserispor, Antalyaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı.

Ligde son 2 haftayı lider tamamlayan Kayserispor, ligin ilk devresinin son haftasında Antalyaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına Kadir Has Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla başladı.

Teknik direktör Tolunay Kafkas gözetiminde gerçekleştirilen antrenmanda neşeli oldukları gözlenen futbolcular, koşu ve ısınma hareketlerinin ardından pas çalışması yaptı.

Kafkas, gazetecilere yaptığı açıklamada, Antalyaspor ile önemli bir maç oynayacaklarını belirterek, ligin ilk yarısını lider bitirme avantajını iyi kullanmak istediklerini söyledi.

Futbolun her sonuca gebe olduğunu, Antalyaspor'un ligin güçlü takımları arasında yer aldığını ifade eden Kafkas, taraftarın da desteğiyle 3 puanı almak için mücadele edeceklerini vurguladı.

Kayserispor'un doğru yolda, emin adımlarla ilerlediğine işaret eden Kafkas, ''Üstte rüzgarlar sert eser. Önemli olan bizim oyun anlaşımız. Eğer bu oyun anlayışımızı devam ettirebilirsek ligi çok iyi bir yerde bitirebiliriz. Şimdiden adını koymak çok yanlış olur. İnsanlar sonuçlara değil, yapılan işlere sahip çıksın. Kayserispor'da doğru ve iyi işler yapılıyor. Önemli olan Kayserispor'un sürekliliğidir. Uzun yıllar bu işi götürecek gücü ve kapasitesi olan bir camia haline geldik. Yönetimiyle, oyuncu kadrosuyla, basınıyla taraftarıyla harman oluşturmamız lazım. Bunu oluşturabilirsek herkesin menfaatine olur. Şu anda iyi bir yerdeyiz. Ligin ilk devresini de lider bitirmek istiyoruz." dedi.

Kendisinin tecrübesinin zaman zaman eleştirildiğine de değinin Kafkas, ''Türkiye'de futbol başarısı uzun vadede değil, haftalık, günübirlik yaşanıyor. Bu da ülkemizin yapısından kaynaklanıyor. Umarım bu kırılır. İnsanlar bakış açılarını genişlettikleri zaman herkes rahat eder'' diye konuştu.

Orta saha için bir yerli bir yabancı oyuncu istediğini belirten Kafkas, ''Bu olduğu takdirde Kayserispor'un gücü daha artacaktır. Sakatlık ve ceza durumunda takımı sıkıntıya sokmayacak oyuncular almalıyız. 15 Mayıs'ta lig bitecek. Bu süre çok çabuk geçer. Yakaladığımız bu fırsatı el birliği ile korumak lazım. Köprünün altından çok sular geçer. Bu suların bizim lehimize olma şansı çok yüksek. Zor deplasmanları içeride oynayacağız. İnanmak önemli ve biz inanıyoruz. Eğer şehir ve basın da bizi desteklerse bu takım iyi yerlere gelir.'' şeklinde konuştu.

Sezon sonunda kendisinin ve bazı futbolcuların sözleşmelerinin biteceğinin hatırlatılması üzerine Kafkas, ''Kendimle ilgili bir sıkıntım, sorunum olmaz. Oyuncularımızı da mutlaka koruyacağız. Bu kadroyu oluşturmak için çok zaman geçti. Kayserispor, 5 yıldır lige damgasını vuran bir takım. Bu takımı korumak gerekiyor. Ben sorun olacağını düşünmüyorum'' dedi.

Kaptan Ali Turan da Antalyaspor'un defans yönünün güçlü olduğunu, deplasmanda iyi mücadele ettiklerini belirterek, maçı kazanıp, devreyi lider bitirmek istediklerini söyledi.

Gökhan Emreciksin ise Kayserispor'un artık hedefi olan bir takım konumuna geldiğini, geri dönüşü olmayan bir yola girdiklerini, ligi en iyi yerde bitirmek için gayret göstereceklerini söyledi.