'Kahraman' Van Gaal

Bayern Münih Teknik Direktörü Louis Van Gaal, takımın başındaki ilk yılında çok önemli bir başarıya doğru ilerliyor. Bundesliga'da lider durumda bulunan Bayern, Şampiyonlar Ligi ve Almanya Kupası'nda da final oynayacak. Sezon başında çok eleştirilen Van Gaal, bugünlerde ise kahraman olarak görülüyor.

Haberler - Ntvspor 28.04.2010 - 14:11

'Kahraman' Van Gaal

Bayern Münih'te Louis Van Gaal dönemi sıkıntılı başladı. İlk 3 lig maçında galibiyetle tanışamayan Hollandalı teknik adam, futbolcularıyla da ciddi sorunlar yaşıyordu. Başta Franck Ribery olmak üzere takımın önemli isimleri, Van Gaal'in kendilerine yönelik soğuk yaklaşımını, inatçı yapısını medya önünde eleştirmekten çekinmiyordu. Bayern Münih ve Van Gaal için dönüm noktası, Şampiyonlar Ligi'ndeki Juventus maçı oldu.

Gruptaki son maçta İtalyan ekibini deplasmanda 4-1 yenen Bayern, bu maçın ardından oynadığı 9 maçın tamamını kazandı. Bundesliga'da hızla zirveye doğru yol alan Bavyera ekibi, Devler Ligi'nde de önce Fiorentına, ardından da Manchester United'ı eleyerek adını yarı finale yazdırdı. Yarı finalde Lyon'un da üstün bir oyunla devre dışı bırakılmasıyla, sezon başında çok eleştirilen Van Gaal, bir anda ‘kahraman’ ilan edildi.

En önemli yıldızlarına dahi ayrıcalık tanımayan, gerekirse yedek bırakmaktan çekinmeyen 58 yaşındaki teknik adam, Lyon maçı sonrası, bir dönem kendisini çok eleştirilen futbolcularına atıfta bulunarak, “Oyuncular Louis Van Gaal ile 10 ay geçirmenin nasıl olduğunu artık biliyorlar. Bu hiç de kolay değil” ifadelerini kullandı.

Kendisi için isimlerin önemli olmadığını vurgulayan Van Gaal, “Benim takımımda kimsenin 90 dakika oynama garantisi yok. İşini yapmayan bir oyuncu kendisini takımın dışında bulur. Bütün oyuncular da bunu biliyor” sözleriyle başarının nasıl geldiğini de özetliyordu.

Sayfa Yükleniyor...