MİLANO – Transfer döneminde adı en çok anılacak isimlerin başında gelen Kaka’nın hakkındaki transfer haberleri gün geçtikçe artıyor. İspanyol spor basının ardından İtalya'nın ünlü La Gazzetta dello Sport gazetesi de Kaka'nın Real Madrid'e gideceğini yazdı.

Real Madrid forması giydirdiği yıldız futbolcularla ünlenen eski başkan Florentino Perez’in tekrar başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Başkan Perez’in sezon sonunda ilk sürprizini Kaka ile yapması bekleniyor.

İspanyol Marca gazetesine dayandırılan iddia da, Milan Asbaşkanı Adriano Galliani'nin 16 Mart tarihinde Real Madrid'in başkan adayı Florentino Perez ile görüştüğü ve yıldız futbolcu için 60 milyon Euro'ya uzlaşıldığı bildirildi.

Florentino Perez'in gelecek sezona yeni bir ''Galacticos'' kurmaya hazırlandığı ve bu işleme Kaka transferiyle başlamayı düşündüğü öne sürüldü.

Kısa bir süre önce Manchester City, başarılı futbolcu için 110 milyon Euro'luk astronomik bir teklif yapmış fakat Kaka, Milan taraftarlarının etkisiyle teklifi kabul etmemişti.