Kaka: Takım olmalıyız

İtalya'nın Milan takımından İspanyol devi Real Madrid'e transfer olan Brezilyalı yıldız Kaka, başarının gelmesi için mutlaka takım olmaları gerektiğini söyledi.

Ntvspor 14.07.2009 - 12:16

Kaka: Takım olmalıyız

Real Madrid'ın Brezilyalı Yıldızı Kaka, La Liga ve Avrupa'da başarı için, biran önce takım kimliğine bürünmeleri gerektiğini söyledi. Sadece yıldızların bir takımı "yenilmez" yapamayacağını vurgulayan Kaka, "Başarılı olmak istiyorsak, hepimiz takım ruhuna sahip olmalıyız" ifadelerini kullandı.

Son transferlerin ardından Real Madrıd "yenilmez" bir armadaya dönüştü mü? Eflatun-beyazlıların Brezilyalı yıldızı Kaka'ya göre bu sorunun yanıtı "hayır". Kaka, dünyaca ünlü yıldızların birarada oynamasının, yenilmeyecekleri anlamına gelmeyeceğini söyledi.

Biran önce takım kimliğini yerleştirmeleri gerektiğini söyleyen Kaka, "Deneyimlerime göre, sizi temin ederim ki, sadece yetenekli olmak kazanmaya yetmez. 2006 Dünya Kupası'nda elimizde inanılmaz yetenekli oyunculardan oluşan bir milli takım vardı. Ancak takım ruhunu oluşturamadığımız için çeyrek finalde elendik" diye konuştu.

Sadece kendisi ve Ronaldo'nun, takımı tüm kulvarlarda taşıyamayacağının altını çizen Kaka, uzun bir yolculuğa başladıklarını ve tüm oyuncuların, takım sisteminin oturması için üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerine inandığını belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...