Kalkavan: Bu bir yarış

Şadan Kalkavan seçimin bir yarış olduğunu belirtti ve ''Astığım astık, kestiğim kestik düşüncesiyle kulübün yönetilmesine karşıyım.'' dedi.

23.05.2009 - 17:44

Kalkavan: Bu bir yarış

Şadan Kalkavan, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nden ayrılırken, dışarda bekleyen basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Fenerbahçeli'nin Fenerbahçeli ile burada kavga etmeyeceğini belirterek, ''Kongre iyi bir havada geçiyor. Bu bir yarıştır. 11 senedir başkanlığa aday çıkmadı. Başkan da 'aday yok, aday çıkmıyor' diyordu. Astığım astık, kestiğim kestik ile başkanlık yapılmaz Fenerbahçe'de. 'Ben ne dersem odur' düşüncesiyle hareket etmesini hiç tasvip etmiyorum'' diye konuştu.

Aziz Yıldırım'ın konuşması sırasında kendisiyle ilgili söylediklerinin hatırlatılması üzerine Kalkavan, şunları söyledi: ''Kendisiyle çalıştığım dönemde 'İlla beraber olalım' diye bana 5-6 sefer gelmiştir. Kendisiyle kavgalı ayrılmadım. Ali Şen'in döneminde istifa ettiğim için, tüzükte 'bir yönetici iki sefer üst üste istifa ederse bir daha seçilemez' şartı varmış. Ali Şen'in döneminde istifa ettiğim için Aziz Yıldırım döneminde görev süremin dolmasını bekledim. Yoksa ben kongreyi kazandıktan 1 ay sonra görevi bırakırdım. Çünkü baktım, ben kuzey kutbunda, o güney kutbunda. Görev sürem dolana kadar sabırla bekledim. Görev sürem dolunca görevi bıraktım. Ayrıca Ali Şen ile kavgalı ayrılmadım. O, Oğuz-Aykut'u göndermek istedi, ben göndermek istemedim. Fikir ayrılığı olduğu için ayrıldık. Kavgalı ayrılmadık.''

YILDIRIM VE KALKAVAN EL SIKIŞTI
Fenerbahçe Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısının ilk gününün sonunda, başkan adayları Aziz Yıldırım ve Şadan Kalkavan el sıkıştı.

Aziz Yıldırım'ın kürsüde yaptığı konuşmayı üyeler ayakta alkışlarken, Kongre Divan Başkanı Talat Yılmaz, önde oturan Şadan Kalkavan'ı da kürsüye getirdi. Daha sonra Yıldırım ve Kalkavan, birbirlerinin elini sıkarak, fotoğraf çektirdiler. Kongre üyeleri bu olayı bir süre alkışladı.

Öte yandan, genel kurula FB TV'den başka televizyon kuruluşlarından kamera alınmazken, sarı-lacivertli kulübün televizyonu da kongreden zaman zaman canlı yayın yapıp, bazı konuşmaları banttan verdi. Kongrede başkan adayı Şadan Kalkavan ile üye Hakan Bilal Kutlualp'ın konuşmaları banttan yayınlandı.

KALKAVAN'IN LİSTESİ KESİNLEŞTİ
Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurul toplantısında başkan adayı olan Şadan Kalkavan'ın listesi kesinleşti. Şadan Kalkavan'ın yaptığı son görüşmelerin ardından belirlenen 14 kişilik listede, başkan adayının yanı sıra şu isimler yer aldı:
Selim Soydan, Mehmet Nazif Günal, Hakan Bilal Kutlualp, Yavuz Kayral, Yusuf Bayram Aslan, Mehmet Torun, Mehmet Cengiz, Recai Hakan Şen, Erol Yücel, Tanıl Küçük, Ali Özcan, Mehmet Yıldırım, Orhan Keçeli, Celaleddin Bilgiç.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...