Kalkavan: Hedef 3 yılda Avrupa şampiyonluğu

Fenerbahçe Kulübü'nde başkanlığa aday olan Şadan Kalkavan, Aziz Yıldırım'a ağır eleştirilerde bulunurken, göreve gelmeleri halinde Fenerbahçe'ye 3 yıl içinde Avrupa'da kupa kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Ntvspor 19.05.2009 - 11:45

Kalkavan: Hedef 3 yılda Avrupa şampiyonluğu

İSTANBUL - Fenerbahçe'de 24 Mayıs'ta yapılacak Olağan Genel Kurul'da başkanlığa adaylığını açıklayan eski yöneticilerden Şadan Kalkavan, düzenlediği basın toplantısında başkan Aziz Yıldırım'ı eleştirirken, sarı-lacivertli takımı 3 yıl içinde Avrupa şampiyonu yapmayı hedeflediğini söyledi.

Konuşmasının başında başkan Aziz Yıldırım hitaben konuşan Şadan Kalkavan, mevcut yönetimin Fenerbahçe için yetersiz kaldığını savundu.

"Aziz Yıldırım 11 yılda Fenerbahçe'nin boynunu bükük bıraktı" ifadelerini kullanan Kalkavan, "11 yıllık görev sürersi içerisinde ezeli rakibimiz Galatasaray 6 kez, Fenerbahçe 4 kez şampiyon olmuştur. Beşiktaş ise 1 kez şampiyon olurken 4 kez kupa kazanmıştır. Fenerbaheçe Avrupa'da en büyük başarısını çeyrek finale çıkarak yaşamıştır. İşte bu gidişata son vermek için aday oldum. Genel kurul üyelerimizin son 11 yıldaki Fenerbahçemizin utanç tablosuna bakmalarını istiyorum. Aziz Yıldırım'ın agresif ve antipatik tavırları yüzünden aday olmaya karar verdim. Aziz yıldırım değişimden bahsediyor. Evet değişim olmalı ama değişim senden başlamalı" diye konuştu.

"HERKESİ KÜSTÜRDÜ"
Aziz Yıldırım'ın ikili ilişkilerinin zayıf olduğunu ve birçok insanı küstürdüğünü iddia eden Şadan Kalkavan, bunlara örnek olarak Anelka, Tuncay, Aurelio, Ümit Özat ve İbrahim Kutluay gibi isimleri örnek verdi.

"Hedefimiz Fenerbahçe'nin savaşan ruhunu canlandırmak" diyen Kalkavan, "İnşallah Pazar günü yönetimi değiştireceğiz, karaya oturmuş gemimizi yeniden yüzdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

"BORÇLARI AÇIKLASIN"
Sarı-lacivertli kulübün 1997'de 20 milyon dolar borcu olduğunu ve Aziz Yıldırım'ın geride kalan 11 yılda borcu yükselttiğini iddia eden Şadan Kalkavan, "Aziz Yıldırım 1997'de borçsuz devraldığı kulübü bugün ciddi borçla kongreye sokmaktadır. 20 milyon borçla devraldığı Fenerbahçe'nin borcunu 160 milyona çıkardığı doğru mudur? 11 yıl önceki Fenerbahçe'nin bütçesi 21 milyon dolardı. Aziz Yıldırım para bulmak için kulübün hisselerini sattı. Fenerbahçel kimsenin tapulu malı değildir, aile şirketi hiç değildir. Fenerbahçe gönül kulübüdür, menfaat kulübü değildir. Ben göreve gelince yönetimde herkes söz hakkına sahip olacak. Fenerbahçe'yi layık olduğu şekilde takım ruhuyla yöneteceğiz. Fenerbahçe bir şirketten öte gönül kulübüdür. Tesislerimizle övünüyoruz ama kaç Fenerbahçeli bu tesislerden faydalanıyor?" dedi.

Göreve gelmeleri halinde yapılacak transferler hakkında da ipuçları veren Şadan Kalkavan, "Yıldız transfer vaadedip taraftarın gözünü boyamayacağız. Eğer bu iş sadece yıldızlarla olabilseydi bugünkü hüsran yaşanmazdı. Yanlış transferler yapıp kulübün parasını har vurup harman savurmayacağız. Hoca seçimi ve en uygun transferi yapmak bizim işimiz. Geçtiğimiz dönemlerde yok pahasına aldığımız yeteneklerle şampiyon olduk, daha sonra bu genç yetenekleri satıp kulübe para kazandırdık. Aziz Yıldırım'a düşen borçları üstlenip kulübü borçsuz devretmesidir" diye konuştu.

"TEK ADAMLIK BİTECEK"
Kulübü profesyonel bir anlayışla yöneteceklerini ifade eden Kalkavan, "Yönetim kurulundaki arkadaşlarım her biri kendi alanlarında başarılı olmuş Türkiye'nin en büyük şirketlerinin sahibi isimlerdir. Fenerbahçe'yi dünyanın en büyük kulüplerini baz alarak yöneteceğiz. idari, hukuki ve teknik anlamda tamamen profesyonel anlayışla yapacağız. Tek adamlık bitecek, yerine takım halinde bir yönetim anlayışı gelecek" dedi.

Kalkavan son olarak, seçildiği taktirde Fenerbahçe ailesini birleştirip, 3 yıl içinde sarı-lacivertli takıma Avrupa'da kupa kazandırmayı hedeflediğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...