Kalou Arsenal yolunda

İngiliz basını, Adebayor ve Toure gibi isimleri satmasına karşı transferde sessiz kalan Arsenal’in, Chelse’den Salomon Kalou’yu kadrosuna katmaya çok yakın olduğunu ileri sürdü.

05.08.2009 - 12:25

Adebayor ve Toure karşılığında, Manchester City'den yaklaşık 40 milyon euro alan Arsenal, Ajax'ın savunma oyuncusu Vermaelen dışında hala önemli bir transfer yapmadı. İngiliz basınına göre, menajer Arsene Wenger, Chelsea forması giyen Salomon Kalou'yu transfer etmeye çok yakın.

Gazeteler, Arsenal'in Kalou için 8 milyon euro önerdiğini Chelsea'nin ise 10 milyon euroda ısrar ettiğini yazıyor. 5 yıllık kontrat karşılığı, Arsenal'den haftada 70 bin euro kazanacak Kalou da, maaşının ikiye katlanması anlamına gelen transfere sıcak bakıyor.

Menajer Wenger, Bordeaux'un astronomik fesih bedeli talebi karşısında Chamakh'ın transferinden ise kesin olarak vazgeçtiklerini açıkladı.

Chamakh'ın çok beğendiği bir oyuncu olduğunu söyleyen fransız çalıştırıcı, "Chamakh, kulübü ile sözleşme uzatmazsa, zaten 5 ay sonra serbest kalacak. Biz buna karşın, Bordeaux'a iyi bir bedel önerdik ancak red yanıtı aldık. Benim için şimdilik bu dosya kapanmıştır" ifadelerini kullandı.

Kadrosunda, Walcott, Bendtner, Van Persıe, Arshavın ve Eduardo gibi isimler bulunduğuna dikkat çeken Wenger, transfer yapmamaları halinde de, şampiyonluğa oynayabilecekleri görüşünü yineledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...