"Kamuoyuna her şeyin açıklanması gerekmiyor"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 1-1 berabere kaldıkları Atiker Konyaspor maçını değerlendirdi.

Ntvspor 23.12.2017 - 23:11

"Kamuoyuna her şeyin açıklanması gerekmiyor"

Fenerbahçe'nin Atiker Konyaspor ile deplasmanda oynadığı maçta Aykut Kocaman, genç futbolcu Oğuz Kağan'a ilk 11'de şans verdi. Kocaman, maç sonrası bu tercihe açıklık getirdi.

"Maçtan evvelki kurguya yakın geçti maç" diyen Kocaman, "Skor dışında düşündüklerime de yakın geçti. Rakibin dengesini bozup, kontrolü ele almak isterken kalemizde gol gelince Atiker Konyaspor'un direnci arttı. Maçın ilk 25 dakikalık bölümünde Konyaspor iki sezon evvel ligde 66 puan aldığı, geçen sezon da kupaya giderken ortaya koyduğunu oyunu bize kabul ettirdi" şeklinde konuştu.

"BARİZ HATADAN GELEN GOLDEN SONRA..."

Kocaman, "Bizim buradaki en büyük hatamız, baskımızın çok az olmasıydı. Önde klasik bir santrforumuz olmadığı için ceza sahasına girişlerde sıkıntı yaşadık. Yerleştiğimiz sahada ceza sahasına girişlerde problem yaşadık. Maç aslında 1-0 maçı gibi görünüyordu ama bariz hatadan gelen golden sonra olay değişti. Fazlasıyla fırsatlar yakaladık ama değerlendiremedik. Devreye 35 puanla girmek moral verici olacaktı" ifadelerini kullandı.

OZAN TUFAN'IN YERİNE OĞUZ KAĞAN'IN OYNAMASININ NEDENİ?

"Oyuncularla ilgili karar vermek, kadro oluşturmak bu işin zor taraflarından bir tanesi." diyen Kocaman, "Kılı kırk yarmak gerekiyor. Ozan için soruluyor, Mehmet Topal için soruldu, Valbuena için soruldu. Bu, bizim iç meselemiz. Birtakım şeyleri yan yana getirerek kararlar alınıyor. Kamuoyuna da her şeyin açıklanması gerekmiyor. Bu başka bir seviye. Başka şeyler oluyor, sonra da karar veriliyor" dedi.

Sayfa Yükleniyor...