Kamyonlarla kar taşınıyor

Vancouver Kış Olimpiyatları’nın başlamasına sayılı günler kala, hazırlıklar hummalı şekilde devam ediyor.

Ntvspor 09.02.2010 - 12:37

Kamyonlarla kar taşınıyor

Organizatörler, Vancouver meteoroloji kayıtlarının tutulduğu günden bu yana en ılık ocak ayını geçirmesine karşın oyunların sorunsuz ilerleyeceği konusunda kendilerinden emin.

Vancouver  meteoroloji kayıtlarının tutulmaya başladığı günden bu yana en ılık ocak ayını geçiriyor. Bu durum özellikle, snow-board ve serbest stil kayak yarışlarının yapılacak "Cypress" dağında büyük sorun teşkil ediyor.

Oyunlar başladığında kar kalınlığının yeterli olmamasından endişe eden yetkililer kamyonlar ve helikopterler ile Cypress Dağına yüzlerce ton kar taşıdı. Kayak merkezine getirilen saman balyalarının üzeri, m 250 kilometre uzaktan getirilen karla kaplandı. Yetkililer ayrıca yapay kar makinesini de devreye soktu.

Alp ve Kuzey disiplini kayak yarışlarına ev sahipliği yapacak Whistler Dağı’nda ise kar sorunu bulunmuyor. Ancak bu bölgede de hava sıcaklığı 10 dereceye kadar yükselmiş durumda. Buna karşın organizasyon yetkilisi Dick Vollet, aldıkları önlemler sonrası ne Cyprees ne de Whistler Dağı’nda sorun yaşanacağı konusunda kendilerinden emin konuştu. Vollet hummalı şekilde çalıştıklarını ve olimpiyat ateşi yandığında, tüm merkezlerin oyunlara hazır hale gelmiş olacağını ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...