Kapsal: Böyle olmamalıydı

Galatasaray'a 2-1 mağlup olan Manisaspor'da teknik direktör Reha Kapsal, ''Oynadığımız oyunun karşılığı bu değildi'' dedi.

17.04.2010 - 22:14

MANİSA - Turkcell Süper Lig'de Galatasaray'a 2-1 mağlup olan Manisaspor'da teknik direktör Reha Kapsal, ''Oynadığımız oyunun karşılığı bu değildi'' dedi.

Kapsal, maçtan sonra yaptığı açıklamada, oyuna istedikleri gibi başlayamadıklarını ve ilk 30 dakikada oyunda Galatasaray'ın üstünlüğünün bulunduğunu belirtti.

Maçta ilk gol pozisyonuna kendilerinin girdiğini ifade eden Kapsal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Oyunda telaş içindeydik. Son haftalarda bu kadar telaşlı oynadığımızı hatırlamıyorum. Çok top kaptırdık. 3. bölgeye topu telaşla ulaştırmaya çalıştık. 30'dan sonra oyun dengelendi. Mehmet Nas ile bir gol kaçırdık. İsaac'in normal attığı bir gol var. Son bölümlerde beraberliği bulacak bir oyun ortaya koyduk. Oynadığımız oyunun karşılığı bu değildi.''

Kapsal, İsaac'in sayılmayan golüne ilişkin olarak da ''Futbolda hakem hataları var. Önemli olan art niyet olmaması. Ama yardımcı hakemin görevi de bu pozisyonu görmek. Oyuncumuz 1 metre geriden çıkıyor. Yan hakem zaten konsantre değildi maça. Bu şekilde biz 2-1 kazansaydık, şimdi burası toz duman olurdu, büyük olay olurdu. Ligde geçen sezon 1 puanla düşen takımlar var'' diye konuştu.

Kapsal, Galatasaray yenilgisini, gelecek hafta Kayserispor karşısında telafi edeceklerini sözlerine ekledi.

Manisasporlu Ergin ise ilk yarıdaki İsaac'in pozisyonuna ilişkin olarak, ''Bir metre geriden çıktı. Göz göre göre ofsayt verildi. Bu pozisyonlar canımızı acıtıyor. Ancak bizim de özeleştiri yapmamız gerekir. Pozisyon üretmekte zorlanıyoruz, daha çok gole dönük oynamalıyız'' dedi.

KULÜP BAŞKANI KENAN YARALI
Manisaspor Kulübü Başkanı Kenan Yaralı da gazetecilerin İsaac'in pozisyonuna ilişkin sorusu üzerine, şunları kaydetti:

''Yarım metre, bana göre 1 metre pozisyon ofsayt değildi. Yan hakem bayrak kaldırınca golümüz sayılmamış oldu. Bu tür maçlarda 10-20 gol pozisyonu olmaz. Yan hakem kardeşlerimizin derslerini iyi çalışması lazım. Daha dikkatli olmaları lazım. Sonuçta yine de mağlup olabilirdik. Galatasaray'ı tebrik ediyoruz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...