Kapulluoğlu: TFF'nin işi kolay değil

Spor Servisi Programı’na telefonla katılan TFF Eski Hukuk Danışmanı Kemal Kapulluoğlu, Diyarbakırspor’un küme düşürülmesini gerektirecek durumlar olduğunu ve TFF’nin işinin kolay olmadığını söyledi.

Ntvspor 15.03.2010 - 13:06

TFF Eski Hukuk Danışmanı Kemal Kapulluoğlu, Futbol Federasyonu’nun işinin kolay olmadığının altını çizdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Diyarbakırspor arasında oynan maçta çıkan olayları Spor Servisi programında değerlendiren Kapulluoğlu, “Futbol Federsyonu ile yönetim kurulunun işi kolay değil. İlk olayın kararı verilmeden peş peşe iki hafta yaşananlar zor. Eğer kasti olarak yorumlarsak talimatları, Diyarbakırspor’un küme düşürülmesini gerektiren durumlar var gibi gözüküyor” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Diyarbakırspor arasında oynan maçta yeterli güvenlik önlemlerinin alındığını belirten Vali Muammer Güler, “Olayın ardından, 5-6 dakika içerisinde, 325 polis olaya müdahele ettiği gibi dışardaki polisler de içeri alınmıştır. 3 kişi gözaltına alındı, diğerlerinin de kamerayla tespiti yapılıyor. Ayrıca tribünlerdeki seyirci yukarıya doğru itilerek ve yarısı da dışarıya çıkarılarak olaylara hakim olundu. Hem saha güvenlik amiri tarafından hem iki kulübün başkanı tarafından hem de Futbol Federasyonu temsilcisi tarafından teyit edilmesine rağmen hakemim ben soyunma odasına girdim, çıkamam tarzındaki yaklaşımı maalesef aceleyle verilmiş bir karara neden oldu” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...