Yalçın Karadeniz, Beşiktaş Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Beşiktaş dergisinin nisan sayısında yer alan röportajında, geçen sezonun çifte şampiyon olan takımı, antrenörü ve yönetimiyle her şeyin aynı olduğunu belirterek, "Ama yaşananlar yüzünden kulübümüzün başkanı maçlara gidemiyor" dedi.

"Kulüp başkanı ya da yönetici mi çıkıp oynayacak orada?" ifadesini kullanan başkan Karadeniz, "Hatalar olabilir, bu ayrı bir olay. Ama hataların cezası sandıkta verilir. Bu unutulduğu zaman Beşiktaşlı duruşuna yakışmayan durumlar ortaya çıkıyor. Biz kulübümüzün bu makamlarına saygı göstermezsek, başkalarının saygı göstermesini bekleyemeyiz. İşte bu nedenlerle, önemli özelliklerimizi kaybetmemek için sürekli vefakar ve cefakar taraftarımıza çağrı yapıyorum" diye görüşlerini aktardı.

Geçen sezon şampiyonluk yarışı yapan Sivasspor'un '5. büyüklüğü' konusundaki sözlerinin hatırlatılması üzerine de Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, şunları kaydetti:
"Büyük takım, sadece büyük demekle olmuyor. Geçtiğimiz sezon Sivasspor'un 5. büyüklüğü ile ilgili söylediklerimden dolayı çok tepki aldım. Benim hedefim Sivasspor değildi. Ben şunu anlatmaya çalıştım; 'Üç büyükler', büyüklüğü 100 senede zor aldı. Seneler boyu Avrupa ve Türkiye kupalarına katılmışız, şampiyonluk kazanmışız, tesisler yapmışız, milyonlarca taraftara ulaşmışız, birçok branşla mücadele etmişiz ve büyüklüğü böyle yakalamışız. Bir pozisyondaki büyüklük, sizi o büyükler arasına sokmaz. Ben gerçeği söyledim ama maalesef Türkiye'de bazı gerçekleri söyleyince çok tepki oluyor. Büyük takım, her şeyiyle büyüktür."

Beşiktaşlı taraftarların çabuk havaya girdiğine dikkati çeken Yalçın Karadeniz, "Sezon başında bir maç iyi oynayalım, şampiyonluğumuzu ilan ediyoruz. Bir maç kaybedince de her şey kaybedilmiş gibi davranıyoruz. Yok öyle bir şey. Lig uzun bir maraton. İnşallah Beşiktaşımız, hem idari, hem mali, hem de sportif olarak en iyi yerlere gelir. Yeni nesilde iyi Beşiktaşlılar çıkıyor. Yönetimlere tavsiye niteliğinde olsun diye söylüyorum. Gelirleri artırıcı önlemler almak ve altyapıya da büyük önem vermek gerekiyor" ifadelerini kullandı.