Karakaş: Efes'i mutlaka yenmeliyiz

Fenerbahçe Ülker Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş, Beko Basketbol Ligi'nde Pazar günü Efes Pilsen ile yapacakları maçı mutlaka kazanmaları gerektiğini söyledi.

06.03.2009 - 12:51

Fenerbahçe Ülker Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş, Beko Basketbol Ligi'nde 8 Mart Pazar günü Efes Pilsen ile yapacakları maçı kazanarak, olası play-off eşleşmesinde rakiplerine avantaj vermemek istediklerini söyledi.

Karakaş yaptığı açıklamada, Efes Pilsen maçını mutlaka kazanmaları gerektiğini belirterek, ''Rakibimiz şu andaki form durumuyla iyi bir pozisyonda olduğunu gösteriyor. Ancak kendi sahamızda oynayacağımız maçı kazanarak, olası play-off eşleşmesinde Efes Pilsen'e avantaj vermeyeceğiz'' dedi.

Efes Pilsen'e bu sezon 2 maçta da yenilmiş olmalarının pazar günkü maç için kıstas olamayacağını kaydeden Nedim Karakaş, ''İki maçta da tam kadroyla oynayamamıştık. Gerçi şimdi de tam kadro değiliz. Sakatlığı bulunan Smith'i maç saatine yetiştirmeye çalışıyoruz. Ömer Aşık ve Enes de yok. Taraftarımız 'İyi günde kötü günde' diye tezahürat yapıyor. Kötü gün bugünse, yanımızda olmalarını bekliyorum'' diye konuştu.

Nedim Karakaş, ULEB Avrupa Ligi'nde CSKA Moskova'ya yenilerek, gruptan çıkma şansını kaybetmeleriyle ilgili olarak da ''CSKA Moskova karşısında oyuncularımız ellerinden geleni yaptılar ama karşımızda güçlü bir kadro vardı. Belli bölümlerde hakemler de müsaade etmedi. Mücadele açısından iyi mücadele ettik. En azından kazanmak için mücadele ettik, ama olmadı'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...