Karaman: Bizim için önemli olan 3 puanı aldık

Kendi saha ve seyircisi önünde ligin alt sıralarını ilgilendiren maçta Kocaelispor’u 4-0 gibi farklı bir skorla mağlup eden Ankaragücü’nde yeni teknik direktör Hikmet Karaman, kendileri için önemli olan 3 puanı aldıklarını söyledi.

Haberler 05.04.2009 - 16:34

ANKARA - Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, ''Bizim için önemli olan 3 puanı aldık'' dedi.

Karaman, 4-0 kazandıkları Kocaelispor maçı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, karşılaşma öncesinde bu kadar başarılı bir futbol oynayacaklarını tahmin etmediğini belirterek, ''Karşılaşmaya çok iyi başladık ve ilk 30 dakika çok etkiliydik. Pozisyonlar ürettik ve hak ettiğimiz golleri bulduk. Bizim için önemli olan 3 puanı aldık'' diye konuştu.

Kocaelispor'un teknik direktörlük kariyerinde çok önemli bir yer tuttuğunun da altını çizen Karaman, ''Bu kadar imkansızlıklar içinde dahi iddialarını sürdürebiliyorlarsa hem hocayı, hem de futbolcuları tebrik etmek gerekiyor. Kalan 8 haftalık bölümde ligde üzerimizde yer alan takımlar da bu sıralara gerileyebilirler. Bu Kocaelispor açısından da geçerli. Atmosferi çok iyi bir maç oynadık. Böyle bir takımın Turkcell Süper Lig'de yer alması gerekiyor.'' diye konuştu.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cengiz Topel Yıldırım da bu karşılaşmaya hazır olduklarını belirterek, ''Bizi izlemeye devam edin'' dedi.

ALTIN: ŞAHSİYETLİ MÜCADELEMİZ SÜRECEK
Kocalesipor Teknik Direktörü Erhan Altın ise beklemedikleri bir sonuç aldıklarını ifade ederek, ''Bizim açımızdan önemli olan ilk 20 dakikada istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Bireysel hatalar yaptık ve kalemizde goller gördük. İkinci yarının başında birkaç pozisyon bulduk, ancak atamadık. Bunları değerlendirebilseydik, çok farklı bir maç olabilirdi. Matematiksel olarak şansımız hala devam ediyor. Biz, şahsiyetli oyunumuzu ligin sonuna kadar sürdüreceğiz'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...