Karaman: Eski sözleşmen geçersiz dediler

Ankaragücü teknik direktörü Hikmet Karaman, antrenman saatinde noterin kendisine gelerek tebligatta bulunduğun ve Ankaragücü ile daha önce yaptığı sözleşmenin geçersiz olduğunu bildirdiklerini söyledi.

12.11.2009 - 15:20

Karaman: Eski sözleşmen geçersiz dediler

Süper Lig takımlarından Ankaragücü'nün teknik direktörü Hikmet Karaman, antrenman saatinde noterin sahaya gelerek, kendisine sözleşmesinin geçersiz olduğunu söylediğini bildirdi.

Başkent ekibinde dün futbolcuların antrenmana çıkmamasıyla patlak veren kriz, bugün de noterin Hikmet Karaman'a sözleşmesinin geçersiz olduğunu bildirmesiyle devam etti.

Yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunan Hikmet Karaman, ''Dün antrenman saatinde hazır olduk. Bugün de açıkladığımız antrenman saatinde hazır bulunduk. Masörler, doktorlar yoktu. Kapılar kapalıydı. Bugün antrenman saatinde noter geldi ve bize bir tebligatta bulundu. Benim Ankaragücü Kulübü'nün o zamanki başkanıyla yaptığım sözleşmenin geçersiz olduğunu ve sözleşmeyi imzalayanın yetkisiz olduğunu bildirdi'' dedi.

Sarı-lacivertlilerin tecrübeli çalıştırıcısı, imzaladığı sözleşmenin geçersiz olduğunun öne sürülmesi nedeniyle yeni bir sözleşme imzalamaya davet edildiğini belirterek, ''Yeni sözleşme imzalayana kadar yetkimin olmadığını söylediler. Benim kimseyle şahsi bir problemim yok. Bu umarım Türk teknik direktörler için milat olur. Ankaragücü önemli bir kulüp'' diye konuştu.

''BAŞKANIN ARAMASINI BEKLERDİM''
Bir gazetecinin, ''Bu süreçte yönetim kurulundan kimseyle görüştünüz mü?'' sorusuna Karaman, kulüp genel menajeri Ender Yurtgüven'in kendisini aradığı kaydederek, ''Ender bey beni arayarak, 'Melih başkana gidelim' dedi. Ama Melih başkanla biz telefonda görüşürdük. O beni arardı, ben onu arıyordum. Aramasını, 'Hocam gel bir görüşelim' demesini beklerdim. Ender'in değil. Çünkü daha önce görüşüyorduk'' yanıtını verdi.

Karaman tebligatın sadece kendisine yapıldığını, yardımcılarına yapılmadığını hatırlatarak, ''Yardımcılarım şu an tesislere geri dönüyorlar. Çünkü antrenman konulmuş. Ben de yardımcılarımın tesislere alınıp alınmayacağını merak ediyorum'' ifadelerini kullandı.

''PARAYI İKİNCİ PLANA İTİP, FEDAKARLIK YAPTIK''
Oyuncularının telefonuna, ''Bizden haber gelene kadar kimse antrenmana gitmeyecek'' şeklinde mesaj gittiğini ifade eden Karaman, ''Bu benim Ankaragücü'nün başına 3. kez gelişim. Ankaragücü ile farklı bir konumdayız biz. Ülkemizde hukuka, adalete, yargıya güveniyorum. Bu sezon peşinat almadım. Ekip olarak 5 aydır maaş almıyoruz. Bu fedakarlık ve hizmettir. Bu çalkantılı dönemde iki kere sözleşmeyi fesih hakkı elde etmeme rağmen, bu hakkı kullanmamış bir teknik direktörüm. Biz parayı ikinci plana iterek, fedakarlık yaptık. Bunlar kulübün kayıtlarında mevcuttur, bakılabilir'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...