Kareem Abdul Jabbar lösemiyle savaşıyor

Basketbol dünyasının efsane isimlerinden NBA'de tüm zamanların en skorer ismi olan Kareem Abdul Jabbar, nadir görülen bir lösemi çeşidi sebebiyle tedavi ediliyor.

Haberler - Ntvspor 10.11.2009 - 13:21

Kareem Abdul Jabbar lösemiyle savaşıyor

Associated Press haber ajansına konuşan Kareem Abdul Jabbar, lösemi yani kan kanseriyle mücadele ettiğini ifade etti. 62 yaşındaki Jabbar, pazartesi günü yaptığı açıklamada, geçen Aralık'ta teşhisin konduğunu ve alınan sonuçların umut verici olduğunu söyledi. NBA'de tüm zamanların en skorer ismi olan efsane basketbolcu, doktorunun hiçbir garanti vermediğini ancak son gelişmelerin umut verici olduğunu kaybetti.

Tedavisi hap yoluyla devam eden Jabbar, Los Angeles Lakers'dan takım arkadaşı Magic Johnson'ın HIV ile savaş üzerine yaptığı çalışmaların bir benzerini lösemi karşısında vermek istediğini de sözlerine ekledi.

Geçen sene vucudunda beklenmedik duygular hissedince UCLA'da doktora gittiğini açıklayan Jabbar, 1960'ların sonunda kolej basketbolunu bu okulda domine etmiş ve UCLA ile 1967-69 arasında peş peşe 3 NCAA şampiyonluğu kazanmıştı.

Los Angeles Lakers'da asistanlık görevi devam eden Jabbar, bu hastalık sebebiyle aktif çalışma hayatından geride kalmadığını ifade ederken yaşam tarzında yaptığı ufak ayarlamalarla işine ve sosyal hayatına devam ettiğini açıkladı.

NBA'de 6 kez MVP (En Değerli Oyuncu) seçilen Jabbar, Facebook ve Twitter sayfalarını daha şok güncelleyerek gelişmeleri aktaracağını da ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...