Karetede Gülderen Çelik'ten altın

Karatede bayanlar 50 kiloda Gülderen Çelik, altın madalya kazandı. Erkeklerde 60 kiloda İlyas Demir, 67 kiloda Ömer Kemaloğlu ve bayanlar 55 kiloda Serap Özçelik elendi.

30.06.2009 - 15:44

PESCARA - 16. Akdeniz Oyunları'nda başlayan karate müsabakalarında, bayanlar 50 kiloda Gülderen Çelik altın madalya kazandı.

Febo Spor Salonu'nda yapılan karşılaşmalarda ilk olarak tatamiye çıkan Çelik, ilk maçında Sırbistan'dan Biljana Stojovic'i zorlanmasına rağmen 1-1 biten maçta, hakem kararı ile mağlup etti. Güldüren Çelik, daha sonra Yunanlı Evdoxia Kosmidou'yu 2-1 yenerek finale çıkarken, finalde de Avrupa şampiyonu İtalyan Sara Cardin'i aynı sonuçla 2-1 mağlup ederek altın madalyaya ulaştı.

Gülderen Çelik'in ardından tatamiye çıkan 3 Türk sporcusu da şanssız bir şekilde elendi. Erkeklerde 60 kiloda mücadele eden İlyas Demir, ilk maçında Fransız Johan Lopes'e 4-1 mağlup olarak elendi.

67 kiloda Ömer Kemaloğlu ise ilk maçında Libyalı Samer El Zein'i 8-0 yendi. İkinci maçında Mısırlı Mostafa El Sembwiy'e 3-3 biten maçta hakem kararı ile yenilen Kemaloğlu, bronz madalya yolunda çıktığı repesaj maçında ise Fransız William Rolle'ye 2-1 yenilerek elenmekten kurtulmadı.

Bayanlar 55 kiloda ise Serap Özçelik, Sırbistan'dan Katarina Strika'yı 3-0 yendikten sonra, Fransız rakibi Maeva Samy'e hakemlerin çok kötü bir yönetim gösterdiği maçta 8-1 yenilerek elendi.

Karate Fedarasyonu Başkanı Esat Delihasan, bu maçın hakemi Pietro Anthonochi'nin 9 puanlarını çaldığını iddia etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...