NTV

Kartal'dan Gomez'e 5 yıllık teklif planı!

Ntvspor

Spor
gustavo gomez.jpg

Beşiktaş, Gustavo Gomez transferi tamamlamak için harekete geçti. Arjantin'e giden Siyah beyazlı yetkililer, Lanus kulübü ile bonservis bedeli konusunda anlaşma sağlamaya çalışacak.

İlişkili Haberler

Beşiktaş stoper transferini tamamlamak için somut adımları atmaya başladı. İlk olarak Chelsea'den Kenneth Omeruo'yu 1 yıllığına kiralayan Siyah Beyazlılar, Lanus forması giyen Gustavo Gomez için de temaslarını yoğunlaştırdı. Başkan Fikret Orman'ın isteği üzerine, Gomez'in bonservisinde anlaşma sağlamak için Arjantin'e giden Beşiktaş kulübü yetkilileri, Lanus ile görüşmelere başladı.

Ancak Arjantin'den gelen ilk haberler, yönetimin istediği gibi çıkmadı. Lanus, 23 yaşındaki Paraguaylı futbolcu için talep ettiği 7.5 milyon euroluk bonservis bedelinde indirime gitmedi. Bu rakamı 5 milyon euro seviyelerine düşürmeye çalışan Siyah Beyazlılar, temaslarına önümüzdeki günlerde de devam edecek. Lanus'un indirime yanaşması halinde transferi tamamlamayı düşünen transfer komitesi, Gomez ile 5 yıllık sözleşme imzalamayı planlıyor.

Lanus forması ile Arjantin Premier Ligi'nde şampiyonluk yaşayan Gustavı Gomez'in kulübü ile 2019 yılına kadar mukavelesi bulunuyor.

ETİKETLER