Beşiktaş'ın, Sivasspor ile oynadığı ve 2-2 berabere kaldığı Turkcell Süper Lig maçında birer gol kaydeden Bobo ve Holosko, bu sezon siyah-beyazlı takımın gol yükünü çekiyor.

Gol yollarında sıkıntı yaşayan Beşiktaş, bu sezon hükmen kazandığı Ankaraspor maçları hariç 35 gol atarken, bunların yüzde 51.42'si (18) Bobo ve Holosko'dan geldi.

Turkcell Süper Lig'de Bobo 12, Holosko ise 6 gol kaydederken, diğer futbolcular ise toplam 17 gol (yüzde 48.58) atabildi.

Brezilyalı futbolcu Bobo, ayrıca attığı 12 golle Türkiye'de kariyer rekorunu da kırmış oldu.

29'U YABANCILARDAN GELDİ
Beşiktaş'ın bu sezon attığı 35 golün 29'u yabancı oyunculardan gelirken, Türk oyuncular ise sadece 6 gole ulaşabildi.

Bobo ve Holosko'nun dışında Tello 3, Fink, Nihat, Ekrem, Sivok ve Tabata 2'şer, Ernst, İsmail, Uğur ile Nobre ise birer gol kaydetti.

NOBRE VE NİHAT BEKLENENİ VEREMEDİ
Beşiktaş'ta gol yollarında büyük umutlar beslenen Nobre ile Nihat, bu sezon kendilerinden bekleneni veremedi.

Nobre sadece 1 golde kalırken, Nihat ise takımı adına 2 gole imza atabildi. Sivok, savunmada oynamasına rağmen 2 kez rakip fileleri havalandırırken, siyah-beyazlılarda bu sezon ligde 12 farklı futbolcu gole ulaştı.

GOLLERİN FUTBOLCULARA DAĞILIMI
Siyah-beyazlı takımda gollerin futbolculara dağılımı şöyle

Bobo: 12
Holosko: 6
Tello: 3
Fink: 2
Tabata: 2
Nihat Kahveci: 2
Ekrem Dağ: 2
Sivok: 2
İsmail Köybaşı: 1
Ernst: 1
Uğur İnceman: 1
Nobre: 1

(Ankaraspor hükmen galibiyetleri değerlendirmeye alınmamıştır)

BEŞİKTAŞ, GEÇEN SEZONU ARIYOR
Beşiktaş, 31. haftalar itibariyle geçen sezonun gerisinde kaldı.

Şampiyonluğa ulaştığı geçen sezonun 31. haftasını 62 puanla lider tamamlayan siyah-beyazlılar, bu sezon ise 4 puan daha az toplayıp 4. sırada yer aldı.

Atılan gol ve galibiyetler bakımından da geçen sezondan daha kötü bir performans sergileyen Beşiktaş, 2008-2009 sezonunda 31. hafta sonunda 18 galibiyet alıp, 53 gol atarken, bu sezon 16 galibiyete ulaşıp, 6'sı hükmen kazandığı Ankaraspor maçlarında olmak üzere 41 gol atabildi.

''Kara Kartallar'', sadece yenilen goller bakımından geçen sezondan iyi bir görüntü ortaya koydu. Geçen sezon 27 gol yiyen Beşiktaş, bu sezon ise 31 haftada kalesinde 22 gol gördü.