Kasımpaşa-Beşiktaş maçına tekrar kararı

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında yapılan Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrar oynanmasına karar verdi.

Haberler - Ntvspor 12.01.2014 - 17:12

Kasımpaşa-Beşiktaş maçına tekrar kararı

Türkiye Futbol Federasyonu olaylı Kasımpaşa-Beşiktaş maçı için kararını verdi.

TFF Basın Sözcüsü Mete Düren, TFF Yönetim Kurulu'nun Toto Süper Lig'deki Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrarlanmasına karar verdiğini açıkladı.

Takımlar bu mücadelede aynı kadrolarla sahaya çıkacak. Olaylı maçta Kasımpaşa, Beşiktaş'ı 2-1 mağlup etmişti.

Maçın ne zaman oynanacağı konusunun önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını söyleyen TFF Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, kararı NTV Spor'a değerlendirdi.

"OY ÇOKULUĞUYLA ALINDI"
Düren, "Olaylı ilgili olarak Beşiktaş Kulübü'nün TFF'ye yaptığı bir başvuru vardı. Biz de TFF Yönetim Kurulu olarak toplantımızda bu kararı değerlendirdik. Hem MHK'nin yapmış olduğu açıklamayı hem de maçta görev alan hakemlerin görüşlerini alarak bir kanaat oluşturmaya çalıştık. Daha sonra konuyu aramızda tartıştık ve oy çokluğuyla maçın baştan başlatılarak tekrarlanmasına karar verdik. Maçın ne zaman oynanacağı daha sonraki günlerde açıklanır" dedi.

"HERKES İRADESİYLE KARAR VERDİ"
"Bu olay TFF olarak bizim MHK ve hakemlerimize bakış açışımızı kesinlikle değiştirmedi" diyen Mete Düren, "Hakemlerimizin her zaman arkasındayız. Futbolcularımızın zor şartlar altında çalışan hakemlere destek olmaları lazım" şeklinde konuştu.

Düren, "İki takımında Tahkim Kurulu'na itiraz etme hakkı vardır. Yönetim kurulunda herkes kendi hür iradesiyle karar vermiştir" diyerek sözlerini tamamladı.

TFF'DEN AÇIKLAMA
BU arada TFF de, resmi sitesinden bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "TFF Yönetim Kurulu, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 30. maddesi uyarınca müsabakanın daha sonra belirlenecek bir tarihte, başlangıcından itibaren tekrarına, yalnızca tekrarına karar verilen müsabakanın oynandığı tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcuların oynatılmasına ve sarı kartla cezalandırılan disiplin uygulamalarının yapılmamış sayılmasına oy çokluğuyla karar verdi" denildi.

BEŞİKTAŞ MEMNUN
TFF'nin kararı siyah beyazlı camiada memnuniyetle karşılandı.

TFF'nin son derece isabetli bir karar aldığını söyleyen Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, "TFF yapması gerekeni yapmış, çok doğru bir karar almıştır. Biz Beşiktaş Kulübü olarak, büyük bir memnuniyet içerisindeyiz. Kendilerinin böyle bir karar almasını zaten bekliyorduk. Adalet yerini bulmuş oldu. Temennimiz böyle olayların bir daha yaşanmaması" diye konuştu.

"UMARIM GEREKEN DERS ÇIKARILIR"
Beşiktaş Yönetim Kurulu üyesi Melih Sami Esen, "Adalet yerini buldu. TFF doğru karar verdi. Umarım herkes bundan gereken dersi çıkarır. Bu tür olaylar ne kadar az olursa Türk futbolu o kadar ilerleyecektir" dedi.

NE OLMUŞTU?
Kasımpaşa ile Beşiktaş arasında yapılan lig mücadelesinde ev sahibi takımın futbolcusu Donk'un 30. dakikada saha içine giren ikinci topu eline alıp, ceza alanı içinde Beşiktaşlı futbolcu Almeida'nın kontrolündeki topa doğru atmış ve siyah-beyazlı ekibin atağını önlemişti. Karşılaşmanın ardından Beşiktaş Kulübü mücadelenin tekrar edilmesi için itirazda bulunmuştu.

Sayfa Yükleniyor...