Fatih Terim: Kaybedeceğimizi zaten kaybettik

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, EURO 2016 Elemeleri A Grubu'nda deplasmanda Hollanda ile yapacakları maçta galibiyete çok ihtiyaçları olduğunu belirtirken "Kaybedeceğimizi zaten kaybettik" dedi.

ntv.com.tr - Ntvspor 27.03.2015 - 21:46

Fatih Terim: Kaybedeceğimizi zaten kaybettik

Terim, milli takım futbolcularından Caner Erkin ile maçın oynanacağı Amsterdam Arena'da düzenlediği basın toplantısında, Hollanda karşısında galibiyet almaları halinde grubun enteresan hale geleceğini kaydetti.

Dünyanın en iyi ekiplerinden biri olan Hollanda'dan çekinmediklerine değinen Terim, "Zaten kaybedeceğimiz bir şey yok. Grupta bulunduğumuz yerin daha yukarıda olması gerekiyordu" diye konuştu.

Terim, "Maç 'ya tamam ya da devam' olarak değerlendirilebilir mi" şeklindeki bir soruya, "Matematiksel olarak öyle görünüyor. Ama tabii ki yenilirsek, 'tamam' diyecek halimiz yok, daha 5 maçımız var" yanıtını verdi. 

"GÜÇLÜ BİR RAKİPLE OYNUYORUZ"

Dünya üçüncüsü Hollanda'nın güçlü bir rakip olduğuna vurgu yapan Terim, şöyle devam etti:

"Hollanda futbolu diye bir şey var, bu gerçeği tespit etmek lazım. Önemli, ciddi, güçlü bir rakiple oynuyoruz. Arkadaşlarım gruptaki durumu sorduğunda aklıma şöyle bir şey geldi; Hollanda Çekler ile oynadı, biz de oynadık. Biz müthiş oynamışız ama kaybettik. Biz bir tek İzlanda maçında kötü oynadık. Hollanda iyi bir takım, en az onlar kadar mücadele edeceksiniz ki başarasınız. Biz böyle zamanlarda iyi refleks gösteriyoruz. Böyle bir huyumuz var. Umarım bunu gösteririz. Bulunduğumuz yer, oynadığımız futbolun karşılığı değil."

Terim, uzun bir aradan sonra yeniden milli takıma çağrılan Kazım Kazım'ın yarın oynayıp oynamayacağına henüz karar vermediğini söyledi. 

"ADİL DAVRANMAYA ÇALIŞIYORUZ"

"Bir meslektaşıma yapılan bir şeyi sıcak karşılamam, mantıklı, doğru bulmam hiç de hoş değil, hoş da olmaz zaten" diyen Terim, şöyle devam etti:

"Böyle de doğru yaklaşan biriyim. Ama oluyor işte sahada. O da isteyerek yapmadığını söylüyor. Buranın renginde iki tane renk var. Biri kırmızı, biri beyaz. Buraya gelindikten sonra başka bir renk yok. Burası kulüp fanatizminden uzak olması gereken bir yer. Böyle hassas ve adil davranmaya çalışıyoruz. Açıkçası kampa girdiğimiz günden itibaren birkaç günü çok kötü geçirdi Emre. Tabi bu diğer arkadaşlara da tesir ediyor."

Hollanda maçı öncesinde kampı bilerek Türkiye dışında gerçekleştirdiklerinin altını çizen Terim, Fenerbahçe-Beşiktaş maçından sonra bazı futbolcuların yıpranacağını bildiklerini ifade etti.

Almanya'daki antrenmanda haberleri olmadan tatsız bir olayın yaşandığını hatırlatan Terim, "Bu tartışmayı birkaç gün erteleyebilirdik. Tabii ki canı yanan insanlar var. Kolay değildir. Reaksiyon gösterecektir. Buna hiç itirazım yok. Ama bu gösteriyor ki milli maç çok kimse için çok önemli değil. Yani ben bunu anlıyorum" şeklinde görüşlerini aktardı.

CANER: HİÇBİR ZAMAN KAYBETMEK AKLIMIZDAN GEÇMİYOR 

Fenerbahçeli milli oyuncu Caner Erkin ise Hollanda'ya puan veya puanlar almak için geldiklerini belirterek, yarın maçtan galip ayrılmaları durumunda grupta her şeyin değişeceğini söyledi.

"Hiçbir zaman kaybetmek aklımızdan geçmiyor" diyen Caner, "Kamp süreci her zamanki gibi çok iyi geçti. Her maçta birlik ve beraberlik lazım. Fatih hocamızın olduğu her yerde bu eksik olmaz. Birbirimize bağlı olduğumuz ve güvendiğimiz zaman yenemeyeceğimiz takım yok" ifadelerinikullandı.

HAZIRLIKLAR TAMAM 

Ay-yıldızlılar, Hollanda karşılaşmasının hazırlıklarını maçın oynanacağı Amsterdam Arena'da yaptığı antrenmanla tamamladı.

Teknik direktör Fatih Terim yönetimindeki çalışmasının ilk 15 dakikası basına açık gerçekleştirildi.

Sayfa Yükleniyor...