Kayseri Galatasaray'ı şikayet etti

Kayserispor Galatasaray'ı Ali Turan'ı etik dışı transfer etmek istemesinden dolayı Türkiye Futbol Federasyonu'na şikayet etti.

05.01.2010 - 10:59

Kayserispor, sözleşmesi devam eden futbolcusunu ayarttığı gerekçesiyle Galatasaray'ı Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) şikayet etti.

Kayserispor'un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Ali Turan'ın Kayserispor ile sezon sonuna kadar sözleşmesi olmasına rağmen Galatarasay tarafından "ayartıldığı" belirtildi. İnternet sitesinde Kayserispor yönetimi adına TFF Başkanlığına gönderilen şikayet yazısı da yer aldı.Kayserispor'un TFF'ye gönderdiği şikayet dilekçesi metninde şu ifadelere yer verildi:"Galatasaray Kulübü, takım kaptanımız Ali Turan ile sözleşmemiz devam
ediyor olmasına rağmen bilgimiz haricinde görüşme yapmıştır. Bu konu basına sızdırılmış, yaklaşık 15 gündür bütün spor medyasını meşgul etmesine rağmen Galatasaray kulübünden herhangi bir yalanlama yapılmamıştır. Gelinen noktada futbolcumuz, ara transferde Galatasaray kulübüne gideceği söylentileri ile ayartılmış, kulübümüzün ve takımımızın düzeni bozulmuştur. Konunun araştırılarak Galatasaray kulübüne ve görüşmelere dahil olan menajerlere ceza verilmesi için gereğini arz ederim."

KAYSERİSPOR'A DESTEK TURU
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve bazı yöneticiler, Kayserispor'a destek için Antalya'ya gidecek. Alınan bilgiye göre, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, kulüp başkanı Recep Mamur, kulüp asbaşkanı Şaban Miraboğlu ve bazı yöneticiler, Antalya'da kamp yapan takımı ziyaret edecek.Ali Turan'ın transferi nedeniyle yaşanan tartışmaların takımda motivasyonu bozmaması için yönetimin ziyaretinin önemli olduğu ifade ediliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...