Kayserispor hakemden şikayetçi

Kayserispor Asbaşkanı Şaban Miraboğlu, Galatasaray'la oynadıkları maçın hakemi Tolga Özkalfa'ya tepki gösterdi.

Kayserispor hakemden şikayetçi

Kayserispor Asbaşkanı Şaban Miraboğlu, Galatasaray maçında hakem Tolga Özkahya'nın yanlış kararları sonucu galibiyeti kaçırdıklarını belirtti.
        
Miraboğlu, yaptığı açıklamada, Galatarasay Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın maçtan önce yaptığı açıklamaların hakemi ister istemez etki altında bıraktığını kaydetti.
        
Hakemin kararlarının maçın kaderini değiştirdiğini ifade eden Miraboğlu, şunları söyledi:
        
''Maçtan önce yapılan açıklamalar hakemi etki altında bıraktı. Hakem de maçta tüm takdir haklarını rakipten yana kullandı. Maçtan önceki açıklamaların etkisinde kalan hakemin yanlış kararları sonucu 3 puanı kaçırdık. Hakan'ın gördüğü ilk sarı kart gereksizdi. Makukula'nın ve Cangele'nin pozisyonlarında penaltı verilmesi gerekirdi. 10 kişi kalınca oyun düzenimiz bozuldu. Karşılaşmadan galibiyet bekliyorduk. Ama Kayserispor'a oyun oynandı. Yanlış hakem kararlarının kurbanı olduk.''
        
Bu hafta deplasmanda Denizlispor'a konuk olacaklarını hatırlatan Miraboğlu, Denizlispor'un son hamlelerini yaptığını ve mücadele etmek zorunda olduğunu kaydetti.Bu nedenle Denizli'nin zor bir deplasman olacağını bildiren Miraboğlu, ligde iddialarını sürdürmek için her maça 3 puan için çıkacaklarını vurguladı. Kart cezaları ve sakatlıklar nedeniyle defansta sıkıntılar yaşandığını ifade eden Miraboğlu, buna rağmen Ali Turan'ın cezasının affedilmesini düşünmediklerini, eksilen futbolcuların yerine alternatif oyuncuların görev alacağını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...