Kayserispor'da büyük yaprak dökümü

10 kişiyle yollarını ayıran Kayserispor adeta yeniden doğacak. Kadroda büyük farklılıklar yaşanacak olan Kayserispor'da transferlerin önümüzdeki günlerde şekillenmesi gerekiyor.

01.06.2010 - 12:32

Yeni sezona daha güçlü girmek için transfer çalışmalarını titizlikle sürdüren Kayserispor, 10 futbolcusu ile yollarını ayırıyor.

Ligin ilk yarısında başarılı sonuçlar elde edip ikinci yarıda zirve yarışından kopan Kayserispor'da takımdan ayrılan futbolcuların başında gol kralı olan Makukula geliyor. Portekiz'in Benfica takımından kiralık alınan ve Kayserispor'a ikinci kez gol krallığı başarısını getiren Makukula, istediği yüksek ücret nedeniyle sarı-kırmızılı ekiple yollarını ayırdı.

Sözleşmesi sona eren Aydın Toscalı ve Alioum Saidou ile devam etmeme kararı alan Kayserispor yönetimi, bu iki futbolcuyla sözleşme yenilemedi. Kayserispor'a önemli katkılar sağlayan Paraguaylı defans oyuncusu Toledo ise uzun bir sakatlık döneminin ardından Kayserispor'dan ayrıldı.Kayserispor yönetimi, yeniden yapılanma kapsamında sözleşmesi devam eden 5 futbolcu ile de yollarını ayırma kararı aldı.Bir sezon daha sözleşmesi bulunan Bilal Aziz Özer'in sözleşmesi şike iddiaları nedeniyle feshedilirken, 2012 yılına kadar sözleşmesi bulunan Hakan Aslantaş, Bayram Çetin ve Umut Koçin'den kendilerine takım bulmaları istendi. Fenerbahçe'den transfer edilen ve disiplinsiz hareketleri gerekçesiyle iki kez kadro dışı bırakılan Gökhan Emreciksin'den de 2013 yılına kadar sözleşmesi olmasına rağmen takım bulması talep edildi.

Kayserispor'un yollarını ayırdığı oyunculardan biri de tartışmalı şekilde Galatasaray'a transfer olan Ali Turan oldu. Devre arasında sözleşmesi olmasına rağmen Galatasaray ile anlaştığı gerekçesiyle kadro dışı bırakılan Ali Turan, sezon sonunda sözleşmesi bittiği için kadro dışı kaldı.

YENİDEN YAPILANMA
Kulüp Asbaşkanı Şaban Miraboğlu, yaptığı açıklamada, ligin ikinci yarısında aksiliklerin peşlerini bırakmadığını ve hedeflerinden uzaklaştıklarını hatırlattı. Gelecek sezon daha iyi bir takım oluşturmak için yeniden yapılanmaya gittiklerini ve takımın ciddi şekilde kabuk değiştirdiğini ifade eden Miraboğlu, şu bilgileri verdi: "Geçen yılki kadromuz üzerinde ciddi değişiklikler yapıyoruz. Bu kapsamda 10 futbolcu ile yollarımızı ayırdık. Gelecek sezon daha güçlü bir kadro oluşturmak için transfer çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Hemen hemen her mevkiye takviye yapmayı hedefliyoruz. Görüştüğümüz çok sayıda futbolcu var. Anlaşma sağlamamız durumunda bunları kamuoyuna açıklayacağız."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...