Kayserispor'un futbolcularına gelen mesajlardan haberi var

Şike iddiaları soruşturması kapsamında iki futbolcusu gözaltına alınan Kayserispor kulübünün, operasyonu beklediği öğrenildi.

Haberler 25.03.2010 - 11:42

Kulüp yetkililerinin verdiği bilgilere göre, gözaltına alınan futbolcular Umut Koçin ve Durmuş Bayram'ın, şike şebekesi üyelerinden cep telefonlarına mesajlar geldiğini kulüp yönetimine bildirdikleri belirtildi.

Kayserispor yönetiminin de kulüp avukatı aracılığıyla Futbol Federasyonu'na önceden bilgi verdiği, federasyonun da futbolculara gelen mesajlar ile mesajların geldiği telefon numaralarını soruşturma kapsamında polise ilettiği öğrenildi.

Kayserisporlu eski futbolcu Bilal Aziz'in şike olaylarına karışması iddialarından beri bu iki futbolcunun telefonlarına gelen mesajların takibe alındığı kaydedildi.

Soruşturma kapsamında federasyon yetkilileri ile irtibat halinde bulunan kulüp yönetiminin, iki futbolcunun eş zamanlı operasyon kapsamında ifadelerinin alınmasını zaten beklediği ifade edildi.

Futboldaki şike iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımcı antrenörü Arif Erdem ve Kayserisporlu futbolcular Umut Koçin ve Durmuş Bayram'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu da Sarıyer Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü şike iddiaları soruşturmasının, Bochum Savcılığı'nın 9 ülke federasyonunu içeren soruşturmasından bağımsız ve daha önce başlayan ayrı bir soruşturma olduğunu açıklamıştı.

Almanya'da yürütülen şike soruşturması kapsamında Kayserispor'un eski futbolcusu Bilal Aziz Özer'in adı şike iddialarına karışmış, futbolcunun Kayserispor ile ilişiği kesilmişti.

Sayfa Yükleniyor...