Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, Beşiktaş yönetim kurulu üyesi Mario Berk'in, sarı-lacivertli takımın futbolcusu Kazım Kazım ile sürekli görüşdüğünün öne sürüldüğü belirtilerek, ''Eğer bu doğruysa, sözleşmesi devam eden bir futbolcu ile bu şekilde bir görüşme yapmanın 'ayartma' olarak nitelendirileceğinin Sayın Berk tarafından da bilinmesi gerekmektedir'' denildi.

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, bunun hukuki bir takım sonuçlarının olduğu da belirtilerek, ''Bir futbolcunun transferi gibi önemli bir konunun görüşmesinin Sayın Mario Berk pozisyonundaki bir yönetici tarafından yapılamayacağı da ortadadır. İki büyük kulüp arasında olası bir transfer görüşmesinin ancak başkanlar düzeyinde yapılması yakışık alacaktır. Bu noktada BJK Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'in yasal prosedürlere uygun olarak bu taleplerini kulübümüze iletmesini bekleriz. Kaldı ki Sayın Demirören'in de bunun dışında bir yola başvurmayacağına olan inancımız tamdır'' ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan bugün bir gazetede Kazım Kazım'ın, ''Paramızı doğru dürüst alamıyoruz'' şeklinde bir söyleminin yer aldığı belirtilen açıklamada, ''Fenerbahçe Spor Kulübü sporcularına tüm ödemelerini zamanında yapmaktadır. Ödemeler daha önce de duyurduğumuz gibi sözleşmelerin öngördüğü yasal sürelerin son gününde yapılmaktadır. Dolayısıyla yasal olarak kesinlikle bir günlük bir aksama dahi söz konusu değildir'' denildi.

BERK'TEN CEVAP GELDİ
Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mario Berk ise, Fenerbahçeli Kazım Kazım ile ilgili sarı-lacivertli kulübün kendisine yönelik açıklamalarına yanıt verdi.

Mario Berk, siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, Fenerbahçeli futbolcu Kazım Kazım ile herhangi bir görüşmesinin olmadığını belirterek, ''Bugün 'Kazım'ın İsyanı' başlığı ile yer alan haberde, Fenerbahçeli futbolcu Kazım Kazım'ın, kendisini sürekli aradığım şeklindeki iddiasını şaşkınlıkla ve hayretle okudum. Söz konusu futbolcuyla, Fenerbahçe Kulübü'ne geldiği günden bu yana herhangi bir görüşmem olmadığı gibi, olması da mümkün değildir. Durum böyleyken, Fenerbahçe Kulübü'nün, bu asılsız demeç ve varsayımlar üzerinden bir açıklama yayımlaması ve transferin nasıl yapılacağı yönünde görüş belirtmesi de en az bu haber ve demeç kadar şaşırtıcıdır, yadırganmıştır'' dedi.

''Neyi, ne zaman, kiminle görüşeceğini çok iyi bilen Beşiktaş Kulübü'nün ve onun başkanının, gerek transfer ve gerek sporun içindeki tüm konularda etik değerlere ne kadar sadık olduğunu tüm kamuoyu yakından bilmektedir'' diyen Berk, ''Fenerbahçe Kulübü'nün şahsıma önerilerde bulunmak yerine, kendi futbolcusunun neden böyle bir demeç verdiğini sorgulaması, gerçeği öğrenmesi daha yerinde ve doğru olacaktır.' diyerek açıklamasını tamamladı.