Jose Mourinho: Elektronik kelepçe takmadıkları için memnunum

Chelsea menajeri Jose Mourinho, Southampton yenilgisi sonrası hakemi eleştirdiği için 1 maç ertelemeli men ve 50 bin Sterlin ceza almasını sert bir şekilde eleştirdi.

Ntvspor 16.10.2015 - 11:51

Jose Mourinho: Elektronik kelepçe takmadıkları için memnunum

Chelsea menajeri Jose Mourinho, Southampton'a 3-1 yenildikleri maç sonrası, hakemlere ağır eleştiriler getirmişti. "Hakemler Chelsea lehine karar vermekten korkuyor" diyen Mourinho, İngiltere Futbol Federasyonu’ndan 1 maç ertelemeli men cezası aldı. Portekizli menajer 50 bin Sterlin de para cezası ödeyecek. Mourinho, yeni kitabının tanıtım etkinliği sırasında, İngiltere Futbol Federasyonu’nu sert ifadelerle eleştirdi. Kendisine verilen cezanın, utanç kaynağı olduğunu savunan Mourinho, Arsenal ile oynadıkları maçın ardından, hakeme zayıf ve saf yakıştırmalarını yapan Arsene Wenger'e adını vermeden şöyle yüklendi:

"Artık biliyoruz ki; teknik alan içinde insanları itebilirsiniz. İngiltere'nin en iyi hakemlerinden birine zayıf ya da saf demenizde de bir sakınca yok. Ancak korkmak kelimesinin karşılığında anında cezalandırılırsınız. Artık bunu çok net bir şekilde anlamış durumdayız. Federasyonun kararından çıkarabileceğim tek iyi sonuç, hala elektronik kelepçe takmadan Londra sokaklarında yürüyebilecek olmam."

Mourinho, oyuncuların kendisine baş kaldırdığı yolunda İngiliz basınında yer alan haberler hakkında ise, "Begoviç, 'Dünyanın en iyi menajerine sahibiz' dedi. Zouma aynısını söyledi. John Terry; 'Bizi içinde bulunduğumuz durumdan çıkarabilecek tek menajer olarak Mourinho’dur' dedi. Diego Costa, beni herkesin çalışmak isteyeceği 3 menajerden biri olarak gösterdi. Hazard benzer sözler sarfetti. Sanırım bahsedilen başkaldırı, Baba Rahman, Falcao ve Oscar'ın benim hakkımda konuşmaması olabilir. Bu yüzden onları kesinlikle hafta sonu oynatmayacağım" şeklinde esprili bir yorum yaptı.

Premier Lig’e çok kötü başlayan Chelsea, ilk 8 haftada aldığı 4 yenilgi ile 16. basamakta bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...