Kenan Sofuoğlu rekor düşlüyor

Dünya Supersport Şampiyonası'nda mücadele eden Türk sporcu Kenan Sofuoğlu, İngiltere'de rekor kırmak için piste çıkacak.

23.06.2009 - 10:39

ANKARA - Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın İtalya'daki Misano Pisti'nde gerçekleştirilen 8. ayağında kaza sonucu yarış dışında kaldığını anımsattı. Kazanın, sezon sonu hedeflerini gerçekleştirmesini engelleyeceğini dile getiren Sofuoğlu, ''Rakiplerimle puan farkını kapatmaya başlamıştım ki kaza geçirdim'' diye konuştu.

Yarışmaya 11. sıradan başladığını ancak aradaki farkı kapatmayı başardığını anlatan Sofuoğlu,  ''Bu sezon ilk kez bir yarışmayı puansız tamamladım. Kaza çok kötü oldu. Misano Pisti'nde kaybedilen yarışma değil, şampiyonluk oldu. Şampiyonluğa koşuyordum. Artık şampiyon olabilmem şansa kaldı. Hala şansım var ama rakiplerimin de düşmesi gerekiyor. Düşmesiydim birincilik şansım çok yüksekti. Şu an hala dünya klasmanında 3. sıradayım. Artık çıktığım yarışmaları birinci olarak tamamlamak istiyorum. Hedefim en azından şu an ki 3. sıradaki yerimi koruyabilmek. Dünya şampiyonasında bu da iyi bir derecedir.'' dedi.

Takımın yeni model motosiklet kullandığını ve sübvansiyonlarında sorun yaşadıklarını dile getiren Sofuoğlu, kazanın da bundan kaynaklandığını söyledi.  Sofuoğlu, hafta sonu İngiltere'de yapılacak 9. ayak yarışında yeni  sübvansiyonlarla mücadele edeceklerini kaydetti.
         
HEDEF REKOR
         
Sporda olumsuz sonuçların da olabildiğini ve her zaman istenilenin gerçekleşmediğini belirten Kenan Sofuoğlu, hedefinin rekora ulaşmak olduğunu söyledi.

Fransız Sebastien Charpantier ile şu an yarışmayı 13'er kezle en çok  kazanan sporcu olma unvanını paylaştığını belirten Sofuoğlu, ''Dünya Supersport Şampiyonasında Charpantier ile eşit birinciliğimiz var. İngiltere'de kazanırsam rekor benim elime geçecek. Hedefim kalan yarışmalarda rekoru gerçekleştirebilmek. Bu da benim için şampiyon olamasam da sezonun tesellisi olur'' dedi

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...