Kenan Sofuoğlu zirvede

Dünya Supersport Şampiyonası'nda sporcumuz Kenan Sofuoğlu rüzgarı...

Ntvspor 28.03.2010 - 17:10

Kenan Sofuoğlu zirvede

Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Portekiz'deki Dünya Supersport Şampiyonası'nda, sezonun 2. ayağını ilk sırada tamamlamayı başardı.

Portimao Pisti'nde koşulan sezonun ikinci ayağını Sofuoğlu, kıyasıya geçen mücadelenin ardından İspanyol sporcu Joan Lascorz'yi 0.031 saliselik farkla
geçerek, 1.45.357'lik derecesiyle ilk sırada bitirdi. Toplamda puanını da 41'e çıkaran milli motosikletçi, genel klasmanda da Lascorz'yi geçerek birinci sıraya yükseldi.

Sezonun ikinci ayağını Lascorz'yi ikinci, İtalyan Michele Pirro da üçüncü sırada tamamladı. Genel klasmanda ise birinci ayak yarışını ilk sırada tamamlamasına karşın, Portekiz yarışını 11. sırada tamamlayabilen İrlandalı Eugene Laverty, Sofuoğlu ve Lascorz'nin ardından üçüncü sıraya geriledi.

İSTİKLAL MARŞI SKANDALI
Yarışmanın ödül töreninde İstiklal Marşı krizi yaşandı. Kupasını almak için podyuma çıkan Sofuoğlu için İstiklal Marşı yerine Japon ulusal marşı çalındı. Bir süre podyumdan inmeyen Sofuoğlu, Türk bayrağına bakarak tepkisini gösterdi. Milli sporcu, Türk bayrağıyla turlayarak tepki verdi.Sofuoğlu, yarış sonrası yaptığı açıklamada, organizasyonun hata yaptığını belirterek, "Daha sonra benden özür dilediler. Önceki yarışmalarımda İstiklal Marşı çalınmıştı. İnşallah bundan sonra bir daha böyle birşey yaşanmaz" diye konuştu.

Sezonun 3. ayak yarışı ise 11 Nisan'da İspanya'nın Valencia Pisti'nde koşulacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...