Kendi evinde hezimete uğradı

Yaptığı transferlerle Final Four'u hedefleyen sarı lacivertliler, sezon başından beri dökülen savunmasıyla Barcelona karşısında iflas bayrağını çekti. Temsilcimiz kendi evnideki maçta Barça'ya 39 farkla mağlup oldu.

Haberler - Ntvspor 21.02.2013 - 21:30

Kendi evinde hezimete uğradı

THY Euroleague Top 16 F Grubu 8. maçına çıkan Fenerbahçe Ülker, Barcelona karşısında varlık göstermediği gecede parkeden 99-60 mağlup oldu.

Barcelona'da Pete Mickael 17 sayı, 4 ribaundla mücadele ederken Tomic ve Huertas 14 sayı, Navarro 13 sayı üretti.

Fenerbahçe Ülker'de ise Bojan Bogdanovic'in 18 sayı, Bo McCalebb'in 17 sayı ve 4 asistlik performansı yeterli olmadı.

NTV ve NTVSpor.net'ten canlı yayınlanan maçın ilk dakikaları karşılıklı basketlerle geçilirken Barcelona periyod ortalarında pota altı savunmasını sertleştirdi. İspanyol ekibi, Fenerbahçe Ülker'e 7 dakikada sadece 6 sayıya izin verirken Lorbek ve Tomic ile skor üstünlüğünü elinde tuttu. Temsilcimiz baskısını arttırdığı çeyreğin son bölümünde McCalebb ve Bogdanavic sayılar bulsa da Navarro'nun dış atışlarına engel olamadı ve ilk periyodu 13-23 geride kapattı.

İkinci çeyreğin başında savunma ribauntlarını almakta zorlanan Fenerbahçe Ülker, hücumda da düşük yüzdeyle oynadı. Skor dağılımını iyi yapan Barcelona çeyreğin ortalarında farkı 22'ye kadar çıkardı. Hücumda düzensiz organizyonlarına devam eden temsilcimiz farkın açılmasına engel olamadı. Periyodun son bölümlerinde Huertas'ın etkili oyunu İspanyol ekibinin devreyi 50-19 önde kapamasını sağladı.

Üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında Bogdanovic ve McCalebb ile üst üste sayılar bulan Fenerbahçe Ülker'in savunmada yaşadığı sorun devam etti. Pota altından kolay sayılar bulan Pete Mickeal ve Ante Tomic Barcelona'nın farkı 30 sayılarda tutmasını sağladı. Oyundan iyiden iyi kopan Fenerbahçe Ülker rakibine karşı varlık gösteremedi ve Barcelona son periyoda 76-40 önde girdi.

Son çeyrekte de devam eden skor farkı 41'e kadar ulaştı ve sarı-lacivertli taraftarların protestolarına neden oldu. Açılan farka rağmen oyun disiplininden uzaklaşmayan Barcelona parkeye çıkan oyuncuların genelinden skor buldu. Temsilcimiz erken pes ettiği gecede Barcelona'ya 99-60 mağlup oldu ve 8. maç sonunda 1 galibiyette kaldı.

Sayfa Yükleniyor...