‘Kendi ligimize dönüyoruz’

Sivasspor Teknik direktörü Bülent Uygun, ''UEFA Kupası Şampiyonu bir takıma elenerek tekrar kendi ligimize dönüyoruz'' dedi.

25.08.2009 - 22:27

Futbolda UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanş karşılaşmasında deplasmanda Ukrayna'nın FC Shakhtar Donetsk takımına 2-0 yenilerek elenen Sivasspor'da, teknik direktör Bülent Uygun, ''UEFA Kupası Şampiyonu bir takıma elenerek tekrar kendi ligimize dönüyoruz'' dedi.

Bülent Uygun, maçın ardından yaptığı açıklamada, sahalarında 3-0 yenildikten sonra futbol adına güzellikleri sergilemek ve kendilerini izleyenlerin zevk almasını sağlayacak futbol oynamak istediklerini söyledi.

Özellikle bu denli kısa zamanda elde ettikleri başarılara baktıklarında takdir edilen başarı elde ettiklerini savunan Uygun, ''Ama Avrupa'da istenilen başarıyı maalesef elde edemedik ve UEFA Kupası şampiyonu bir takıma elenerek tekrar kendi ligimize dönüyoruz'' diye konuştu.

Uygun, FC Shakhtar Donetsk takımına FC Barcelona ile yapacağı Avrupa Süper Kupası maçında başarılar diledi.

Takımdaki sakat ve eksik futbolcularla ilgili bir soru üzerine Uygun, Ukrayna'ya gelmeyen oyuncularının hepsinin sakatlık sorunları olduğunu belirterek, ''İstediğimiz yabancı oyuncu transferini bir türlü yapamadık. Transfer devam ediyor. 5 gün içinde yabancı bir oyuncuyu transfer etmek istiyoruz. Sakatlıkları süren arkadaşlar var. Onlar da iyileştiği zaman Diyarbakırspor maçıyla özlenen, arzulanan Sivasspor'u sahalarda göreceğiz diye düşünüyorum.'' dedi.

LUCESCU: HEDEF SÜPER KUPA
FC Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu ise ilk maçta iyi bir skor elde ettiklerini ve burada da 2-0 galip gelerek gruplara kaldıklarını söyledi.

Önlerinde bir Avrupa Süper Kupası maçı olduğunu hatırlatan Lucescu, FC Barcelona ile yapacakları bu zorlu maçı kazanıp kupayı almak istediklerini bildirdi.

Lucescu, Galatasaray'ın teknik direktörlüğünü yaptığı dönemde de bir Avrupa Süper Kupası maçına çıktığının hatırlatılması üzerine, o dönemde güzel başarılar yakalandığını kaydederek, FC Barcelona'nın çok zorlu bir ekip olduğunu, ancak kupayı almak istediklerini kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...