"Kendimi evimde hissediyorum"

Beşiktaşlı Caner Erkin, NTV Spor'dan Övünç Özdem'in sorularını yanıtladı. Caner Erkin, Beşiktaş'ın taraftar ve camia olarak kendini çok iyi karşıladığını söylerken, "Kendimi evimde gibi hissediyorum. Hiç yabancılık çekmedim" dedi.

Haberler - Ntvspor 08.09.2016 - 10:46

"Kendimi evimde hissediyorum"

Taraftar olsun, camia olsun Beşiktaş'ta çok iyi karşılandığını söyleyen Caner Erkin, "Direk içlerine aldılar. Onlara teşekkür ediyorum. Evimde gibi hissediyorum. Zaten tanıdık ve milli takımdan arkadaşlarım vardı. Hiç yabancılık çekmedim. Çok çabuk alıştım. Herkese teşekkür ederim. Beni kucakladığı için camiaya, başkanımıza teşekkür ederim" dedi.

"INTER'DEN AYRILDIĞIM SÜREÇ ÇOK KÖTÜ"

Inter'den Beşiktaş'a geliş süreciyle ilgili olarak ise başarılı oyuncu, "Ben de Avrupa'da oynamak istiyordum. Bunu gerçekleştirmiştim. Daha önce CSKA Moskova'da oynamıştım. Inter kulübü beni 2-3 senedir istiyordu. Mancini de isteyince bu sene nasip olmuştu. Gittim ve mutluydum. Sonra Mancini görevi bıraktı. Ondan sonra farklı bir hoca (Frank de Boer) geldi. Hoca daha antrenmana çıkmadan 3-5 gün geçti, 'Seninle çalışmak istemiyorum' dedi. Sonuçta biz profesyonel futbolcularız. Nedenini anlamış değilim. Çok ön yargılı bir düşünce. Benim kariyerim ve yaptıklarım ortada. Sonuçta genç bir oyuncu değilim. Ben de saygı duydum. Futbolun içinde böyle şeyler var. Çok kötü bir süreç. Belki hiçbir kulüpte yaşanmayacak bir süreç. Böyle bir şey yaşadım. Sonuçta futbol hayatıma devam etmek zorundayım. Sonuçta Beşiktaş'ın bana verdiği teklif beni çok istediler. Ben de buraya gelmek istedim. Şu anda çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

"BÖYLE ŞEYLERE TÜRKİYE'NİN ALIŞMASI LAZIM"

"Fenerbahçe forması giydiğin geçen dönemlerde Beşiktaş'ta oynamak hiç aklına geldi mi?" sorusu üzerine Caner Erkin, "Baktığınızda belki zor olacak bir şey ama ben Türkiye'de diğer büyük kulüplerin de formasını giydim. Profesyonel futbolcularız. Ekmek yediğimiz yere saygı duymak zorundayız. Fenerbahçe'de de Galatasaray'da da oynadım. Böyle şeylere Türkiye'nin alışması lazım. Avrupa'nın her yerinde; İngiltere olsun, İspanya olsun bütün takımlar birbirlerinden transfer yapıyorlar. Bir sıkıntı yaşamıyorlar. Artık taraftarların da futbol izleyen insanların da birazcık dikkat etmeleri gerektiğini düşünüyorum" yanıtını verdi.

Türkiye'de futbol oynayan ve futbolcu olmak isteyenlerin hayalini gerçekleştirdiği, Galatasaray ve Fenerbahçe'den sonra Beşiktaş forması giydiğinin hatırlatılması ve "Bu durum sende ne hissettiriyor?" sorusu üzerine Caner Erkin şu ifadeleri kullandı, "Bunu isteyerek yapmıyorsun. Futbol kariyeriniz böyle devam ediyor. Galatasaray'da 1, Fenerbahçe'de 6 senem geçti. Şu anda Beşiktaş'tayım. Belki de futbol hayatımı burada bitirebilim. Bunu şu anda kestiremiyoruz. İnsan bir kulüpte devam etmek ister. Ama futbol bu. Bazen Avrupa'ya gitmek istiyorsunuz, takım değiştirmek istiyorsunuz. Bir sürü nedenler oluyor. Özel hayatınızdaki nedenler oluyor. Sonuçta işiniz devam ediyor. İşinize saygı göstermek zorundasınız."

Sayfa Yükleniyor...