Tarık Çamdal: Kendimi göstermeye geldim, maçımızı yayınlayan yok

Galatasaray’dan Eskişehir’e kiralık giden Tarık Çamdal şakayla karışık isyan etti: Kendimi göstermeye geldim, maçımızı yayınlayan yok!

12.10.2016 - 12:03

tarık çamdal.jpg

Fanatik’e konuşan genç futbolcu, “Eskişehir’deki performansımı Galatasaray’da yakalayamadığımı zaten biliyordum. Kendimi yeniden göstermek için Eskişehir’e döndüm. İyi de oynuyorum ama bu kez de maçlarımız yayınlanmıyor, kimse bizi izleyemiyor” dedi.

Eskişehirspor’dan Galatasaray’a 4.75 milyon euro bonservis bedeliyle transfer olan, ancak bir türlü beklentilere yeterli cevabı vermeyen Tarık Çamdal, yeniden en başa, her şeyin başladığı yere döndü: Eskişehir’e... Tarık Çamdal, hem Sarı-Kırmızılı camiaya hem de kiralık olarak gittiği Eskişehirspor’un taraftarlarına önemli mesajlar yolladı.

"KÖTÜ OLDUĞUMU BİLİYORDUM"

“Ben Eskişehirspor’da büyük bir çıkış yakaladım, buradaki performansımla A Milli Takım’a kadar yükseldim. Ardından da Galatasaray gibi Türkiye’nin en büyük kulübüne transfer oldum. Bu zaten her futbolcunun olabileceği gibi benim de en büyük hayallerimden biriydi. Eskişehirspor’da gösterdiğim performansı, form grafiğini Galatasaray’da hiçbir zaman yakalayamadım. Ben de bunun bilincindeyim. Formayı kapmak için elimden geleni yaptım, çok çalıştım ama bir türlü olmadı. Bunun için de zaten çok üzgündüm...”

"OYNAMADIKÇA GERİLDİM"

“İlk geldiğimde alışma süreci yaşadım. Sonuçta büyük bir takımda oynamakla Anadolu’da oynamak arasında fark var tabii ki. Bu nedenle uzun süre de forma giyemedim. Oynamam gerekiyordu. Oynamayan futbolcu her zaman geriliyor. Oynayan futbolcu ise gündemde oluyor, gözönünde oluyor. Bir şekilde kendisini ispatlıyor. Oynamadığın zaman çok zor. Ben her zaman bunu istedim.”

‘GALATASARAY’A DÖNECEĞİM’

“Yaşım daha 25... Önümde uzun yıllar var. Hedeflerim her zaman büyük. Eskişehirspor’a Almanya’dan gelmiştim. Türkiye’yi Eskişehirspor’la tanıdım. Burada çok güzel günlerim oldu. Eskişehirspor’un düşmesi de beni çok üzmüştü. Galatasaray’dayken zaten sürekli yakından takip ediyordum, arkadaşlarımla görüşüyordum. Buraya gelme sebebim de buydu. Hep beraber en iyi performansı gösterip bu takımı hak ettiği, layık olduğu yere çıkarmak istiyoruz. Şampiyon olduktan sonra yeniden Galatasaray’a dönmek istiyorum.” 

Sayfa Yükleniyor...