Galatasaray tarihinin ilk Norveçli futbolcusu olarak tarihe geçen Martin Linnes, sarı-kırmıızılı kulübün resmi internet sitesine konuştu. Galatasaray'ın Norveç'te herkes tarafından tanınan bir kulüp olduğunu belirten Linnes "Kongsvinger’de birlikte oynadığım Adem Güven de fanatik bir Galatasaray taraftarı. Galatasaray’a transferim gerçekleştikten sonra onunla konuştum. 'Keşke senin yerinde olsaydım' dedi. Ben de kendimi çok şanslı hissediyorum burada olduğum için" ifadesini kullandı. Galatasaray'a transfer olduğu için pişmanlık duymadığını belirten Linnes "Yeni sezonu iple çekiyorum" dedi.

Martin Linnes’in açıklamalarından öne çıkan sözler şöyle:

"Nüfusu bin kişiyi geçmeyen bir yerde doğdum ve büyüdüm. Okuduğum okul ve futbol oynadığım saha birbirlerine çok yakındı. İhtiyaç duyduğum her şeye sahiptim. Son derece sakin ve büyük şehir stresine yer olmayan bir kasaba olduğu için kolaylıkla futbola konsantre olabildim. Günlerim okul ve futbol sahası arasında geçiyordu. Okuldan sonra futbol oynuyor, evde akşam yemeğini yedikten sonra yeniden futbol sahasına koşuyordum."

"ONLARLA BİRLİKTE OYNAMAK HARİKA"

"Galatasaray’ı tanımak için başkalarıyla konuşmanız gerekmez. Galatasaray çok büyük bir kulüp ve Norveç’te de herkes tarafından tanınıyor. Kongsvinger’de birlikte oynadığım Adem Güven de fanatik bir Galatasaray taraftarı. Galatasaray’a transferim gerçekleştikten sonra onunla çok konuştum. 'Keşke senin yerinde olsaydım' dedi. Ben de kendimi çok şanslı hissediyorum burada olduğum için.Galatasaray tesisler, taraftarlar ve daha pek çok açıdan harika bir kulüp. Wesley Sneijder, Selçuk İnan, Lukas Podolski gibi oyuncularla her gün birlikte oynamanın harika olacağını düşündüm. Onların da yardımıyla gelişimimi sürdürebileceğimden emindim. Kariyerimde çok önemli bir adım olarak gördüm Galatasaray’ı.Kararımdan çok memnunum. Eminim gün geçtikçe her şey daha iyi olacak."

TAKVİMDEKİ SIKINTIYI YAŞADIM"

"Galatasaray’a geldiğimde uzun süre forma giymemenin sıkıntısını yaşadım. Norveç’teki futbol takvimi çok farklı. İklim şartları gereği ligin ilk maçını mart ayında oynuyor, kasımın sonlarında sezonu kapatıyorsunuz. Aralık ayında futbol yok. Galatasaray’a geldiğimde neredeyse bir buçuk ay boyunca hiç antrenman yapmamıştım. Formumu bulmam da zaman aldı. Ekstra çalışmalar yapmam gerekti. Bununla birlikte yeni takım arkadaşlarına, stratejiye, teknik ekibe ve taktiklere uyum göstermem gerekti. Öğrenecek ve tanıyacak çok şey vardı. Fakat bu dönem artık geride kaldı. Her şey daha iyiye gidiyor. Yazın ekstra çalışmalar yaparak bu açığı da kapatacağımı düşünüyorum. Gelecek sezon her şey çok farklı olacak. Her konuda çalışarak gelişimimi sürdürmeliyim. Özellikle savunma yönümü geliştirmeye, kanadımı rakip hücumlara kapatmaya odaklanacağım. Bire bir mücadelelerde daha güçlü olmak, hızımı ve dayanıklılığımı artırmak istiyorum."

"HÜCUM ANLAYIŞIYLA BÜYÜDÜM"

"Futbol kariyerimin erken dönemlerinde bir hücum oyuncusuydum. Ya kanatta oynardım ya da 10 numara pozisyonunda. Daha sonra hocalarım hücumcu bir sağbek olarak da potansiyelimin yüksek olduğunu fark ettiler. O bölgeye geçtikten sonra gelişimim daha da hızlandı. Kongsvinger’e transfer oldum ve çok hızlı bir şekilde genç milli takıma daha sonra da Norveç’te daha yüksek seviyedeki Molde’ye transfer oldum. Aklında hep hücum olan bir oyuncuydum. Zaman geçtikçe rollerimi daha iyi öğrendim. Futbol aklım da gelişti. Sahada nerede duracağımı, nereye koşular yapacağımı öğrendim. Antrenmanlardan sonra düzenli olarak orta ve son vuruş çalışması yapıyordum. Oyunun sıkıştığı anlarda sürpriz ortalar çıkararak fark yaratmaya çalışıyordum. Molde’deki üretken performansımı burada da göstermek istiyorum."

"SOLSKJAER HARİKA BİR ÖĞRETMEN"

"Manchester United’ın efsanevi oyuncusu Ole Gunnar Solskjaer Norveç U21 milli takımındaki ilk maçımda, beni henüz hiç kimse tanımazken tribündeydi. Performansımı beğendi ve beni takibe aldı. Molde’deki dört yılım boyunca da Norveç’te en iyi takım bizdik. Bir lig, iki kez de kupa zaferi yaşadık. Molde’de gerçekten harika günler geçirdim. Genç ve deneyimsiz bir oyuncudan milli bir oyuncuya dönüştüm. Kupa finalleri ve iki kez grup aşamasında yer aldığımız Avrupa Ligi’nde büyük maç deneyimleri kazandım. Ole Gunnar Solskjaer de benim için harika bir öğretmendi. Genç oyuncuları keşfetme ve onlarla çalışma becerisine sahip. Manchester United’da oynarken ve sonrasında rezerv takımı çalıştırırken Sir Alex Ferguson’dan bazı şeyler öğrendiği çok açık."

"PİŞMANLIK YAŞAMADIM"

"Karşılanmam harikaydı. Takımla ilk tanışmamı hatırlıyorum. Kaptan Selçuk ve Wesley yalnızca 'Merhaba, hoş geldin' demek için gece geç saatlere kadar uyanık kaldılar. Bunu çok önemsiyorum. Bana hep destek oldular. Tüm takım arkadaşlarımla iyi anlaşıyorum. Çok mutluyum. Pişmanlığım yok. Elbette bundan çok daha iyi olmalı, daha iyi sonuçlar almalıyız. Kulüp de takım da zor günlerden geçti. Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmak çok önemliydi. Bu morali önümüzdeki sezona taşımak istiyoruz. Yeni sezonu iple çekiyorum. İlk hedefim ilk 11’deki yerimi kazanmak. Bunun için çok çalışmam lazım. Her maçta düzenli olarak oynamak istiyorum."

"POLONYA SÜRPRİZ YAPABİLİR"

"Fransa’nın gerçekten çok iyi ve genç bir takımı var. Euro 2016’da ev sahibi olmanın avantajına sahipler. Heyecan verici bir hücum güçleri ve taş gibi bir savunmaları var. Fransa dışında Polonya da bana heyecan veriyor. Çok çalışkanlar. Birçok insanı şaşırtacaklarını düşünüyorum. Elbette Tu¨rkiye’yi de merakla izleyeceğim. İyi bir turnuva çıkaracağından şüphem yok. Takımdaki arkadaşlarımı canı gönülden destekleyeceğim."