Kevin Durant NTV SPOR'a konuştu

Dünya Basktebol Şampiyonası favorilerinden Amerika Birleşik Devletleri hazırlıklarını New York'ta sürdürüyor. Oklahoma City Thunder'ın yıldız oyuncusu Kevin Durant Birleşik Devletler'in kampında NTV SPOR’un sorularını yanıtladı.

Haberler 19.08.2010 - 17:10

Kevin Durant NTV SPOR'a konuştu

Dünya Basketbol Şampiyonası’nın en önemli favorilerinden Amerika Birleşik Devletleri’nin yıldız oyuncusu Kevin Durant, NTV SPOR’a özel açıklamarda bulundu. Durant, genç kadrolarına rağmen Dünya Şampiyonası'nda büyük hedefleri olduğunu söyledi. Durant, NTV SPOR’dan İsmail Şenol’a konuştu.

Eksik kadro... Genç... Liderlik... bu ifadeler senin üzerinde baskı yaratıyor mu?

Kesinlikle üzerimizde bir baskı yok. Sahaya çıkıp her pozisyonda sonuna kadar mücadele etmeliyiz. Ne kadar genç olursak olalım, elimizden gelen her şeyi yaptığımız sürece sorun yaşamayacağız.

ABD Milli Takımı'nın özellikle pota altında dar bir kadroya sahip olduğu çok açık. Gelmeyen oyuncular da göz önünde bulundurulduğunda şampiyonluk şansınızın azaldığı konuşuluyor. Sence ABD Dünya Şampiyonası'nda kupayı kaldırabilir mi?

Şampiyonada ne yapacağımızı bilemiyorum. Şampiyonada çok iyi takımlar var. Amacımız bizden şüphe duyan insanların yanlış düşündüğünü gösterebilmek. Kimse bizim şampiyon olacağımızı düşünmüyor, ancak geleceğimizin garanti altında olduğunu da bilmeleri gerek.

Türkiye Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağı için çok heyecanlı. Daha önce Türkiye hakkında bir şeyler biliyor muydun?

Türkiye'yi biliyorum ama daha önce oraya gelme fırsatım olmadı. Duyduğuma göre İstanbul harika bir şehir. Bence çok güzel bir tecrübe olacak.

NBA'de birçok Türk oyuncusu var. Ev sahibi olacak Türk Milli Takımı için düşüncelerin neler?

Türkiye'nin NBA'de inanilmaz oyuncuları var. Türkoğlu tabi ki finale çıktı ve playoff'ta kendini kanıtladı. İlyasova harika bir sezon geçirdi. Ülkede daha iyi oyuncular olduğunu biliyorum.

Sırbistan geçen hafta Türkiye'de bir hazırlık turnuvasını kazandı. Takım arkadaşın Nenad Krstiç de bu turnuvanın MVP'si oldu. Krstiç'in takımı Sırbistan için neler düşünüyorsun?

Onlar da turnuvada olacaklar mı?

Evet.

Bilmiyordum. Nenad Krstic bizim takımın çok önemli parçalarından biri. Çok iyi oynuyor. Sezon bittiğinden bu yana onunla görüşme fırsatı bulamamıştım. Çok iyi olacak.

Oklahoma City Thunder genç kadrosu ve düzenli yapısıyla geleceğin şampiyonluk adaylarından biri olarak gösteriliyor. Sen Thunder'ın geleceğini nasıl görüyorsun?

Genciz ve her maçta çok mücadele ediyoruz. Bence en önemlisi bu. Böyle oynamaya devam edersek önümüzün açık olduğunu düşünüyorum. Geçen sezon yaptıklarımızla yetinmeyip çalışmaya devam etmeliyiz. Yukarıyı zorlayacağız. Takım arkadaşlarıma da hep bunu söylüyorum: zorlayacağız.

Türkiye'de seni takip eden birçok hayranın var. Onlara özel bir mesajın var mı?

Bizi izlemeye devam edin. Yakında Türkiye'de olacağız. Geldiğimizde görüşürüz.

Sayfa Yükleniyor...