Kevin Durant NTVSPOR'a konuştu

Oklahoma City Thunder'ın yıldız oyuncusu Kevin Durant NTVSPOR'a konuştu. Mütevazı tavırlarıyla dikkat çeken genç sayı kralı, çeşitli sebeplerden dolayı milli takıma gelemeyecek olan diğer yıldızları savundu.

Haberler 15.06.2010 - 16:40

Oklahoma City Thunder'da gösterdiği performansla takımını hem playoff'lara taşıyan hem de normal sezonu sayı kralı olarak noktalayan Kevin Durant NTV SPOR'dan Irmak Kazuk’un sorularını yanıtladı.  Durant'a göre, Dünya Basketbol Şampiyonası'na gelemeyecek olan yıldızların geçerli sebepleri var.

"Ben süper yıldız değilim. Bu ligde bir çok yıldız var. Ben orada tüm gözlerin üzerimde olacağına inanmıyorum. Ben sadece bana verilen görevi yerine getirmek istiyorum. O anda sahada kim olursa olsun en iyisini verecektir. Milli takıma gelmeyecek isimlerin herbiri kesinlikle bir yazı dönemini boş geçirmeyi haketti diye düşünüyorum. Son 2-3 sezondur yoğun hazırlık dönemlerini, yorucu sezonları geride bıraktılar. Benim onlardan öğrenecek çok şeyim var" açıklamasını yapan 22 yaşındaki yıldız, ilk defa milli formayı giyeceği  Türkiye’ye gelmek için sabırsızlandığını söylüyor.

Durant "Türkiye'ye geleceğim için gerçekten heyecanlıyım. Orada, Türk basketbolseverlere yeteneklerimizi, basketbolumuzu sergileyecek olmak beni motive ediyor. Özellikle istanbul'u çok merak ediyorum. umarım sonunda da ülkemize altın madalya ile döneriz" dedi.

Oklahoma'da çok mutlu olduğunun altını çizen Durant, playoff ilk turunda elendikleri Los Angeles Lakers'ı şampiyonluk yarışında bir adım önde gördüğünü ifade ediyor.

Durant son olarak "Oklahoma gerçekten çok güzel bir yer ve kulübümden de çok memnunum. Şu an kendimi başka bir yerde oynarken düşünemiyorum. Orada mutluyum. İyi bir takımımız var, ve ilerleyen yıllarda daha da aşama kaydedip takım olarak yükseleceğimiz düşünüyorum. Önümüzdeki bu dönem için şimdiden büyük heyecan duyuyorum. Lakers gerçekten çok iyi bir takım. Playoff'lar boyunca gerçekten çok iyi oynadılar. Hem ilk turda bize karşı, sonra da Phoenix'e karşı müthiş mücadele ettiler. Şu anda şampiyonluğa hazırlar. önümüzdeki sezon onlara karşı yeniden oynamak için sabırsızlanıyorum" açıklamasını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...