2007 NBA draftında, Greg Oden'ın ardında 2. sırada seçilen Kevin Durant, büyük bir yıldız olma yolunda basamakları hızla tırmanıyor. Oklahoma City Thunder'ın genç forveti, başarılı bir çaylak sezonunun ardından 2. yılında gösterdiği gelişimi, bu sezon süper yıldız seviyesine taşıdı. Durant, Atlanta Hawks karşısında üst üste 22. maçında da 25 sayı barajına ulaşmayı başardı. Aynı başarıyı son olarak 9 sezon önce Allen Iverson yinelemişti.

Atlanta karşısında 33 sayı-11 ribaund ile oynayan Durant, sayı krallığında da zirveye bir adım daha yaklaştı. Durant, 29.7 sayı ortalaması ile ilk sırada bulunan Denverlı Carmelo Anthony'i sadece birkaç basket farkla takip ediyor. Yıldız basketbolcu, bu sezon 7.4 ribaund ve 3 asist ortalamalarıyla mücadele ediyor.

Oklahoma-Atlanta maçında, Josh Smith de önemli bir başarının altına imza attı. Atlanta'nın atletik forveti, bin blok barajına ulaşan en genç oyuncu olarak adını NBA tarihine yazdırdı. Smith, Nenad Krstic'e yaptığı blokla, eski Clipperslı Benoit Benjamın'e ait rekoru eline geçirdi.