Kewell'ın kaderi belli oluyor

Galatasaray'da Harry Kewell'ın takımdaki geleceğine yarın karar verilecek. Yönetim, Avustralya'dan gelecek olan sağlık raporu doğrultusunda hareket edecek.

Ntvspor 26.01.2010 - 15:55

Kewell'ın kaderi belli oluyor

Sarı-kırmızılı kulüple olan sözleşmesi sezon sonunda sona erecek Harry Kewell'ın durumu, yarın  gelecek sağlık raporlarının ardından karara bağlanacak.

İngiltere'de bulunan Avustralyalı oyuncu, ülkesindeki doktorları tarafından kontrol edildikten sonra raporu Galatasaray'ın sağlık heyetine gönderilecek. Bu rapor doğrultusunda Kewell’ın iyileşme süreci belli olacak ve Galatasaray, bu zamanı göze alarak Avustralyalı futbolcuyla masaya oturacak.

Lucas Neill ve Jo takviyelerinin ardından transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray'da, yeni bir ismin alınabilmesi için yabancı kontenjanının açılması gerekiyor. Sarı-kırmızılı yönetimin önünde iki alternatif var. Sakatlığının uzun sürmesi durumunda Kewell’, sözleşmesinin dondurulması teklifinde bulunulacak. Avustralyalı yıldızın, bu teklifi kabul etmemesi halinde ise oyuncu ile yollar ayrılacak.

Sezon sonuna kadar kiralanan Jo'nun da UEFA Avrupa Ligi'nde forma giyemeyecek olması sarı-kırmızılıları köşeye sıkıştırdı. Kewell'dan sakatlığı nedeniyle yararlamayan Galatasaray, Nonda'yı takımda tutmak zorunda kaldı. Galatasaray’ın yeni transfer yapmasına kesin gözüyle bakılırken, gidecek yabancı oyuncu,Harry Kewell'ın durumunun netleşmesinden sonra belli olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...