Kinsey forma giymedi

Beko Basketbol Ligi'nin 20. haftasında ezeli rakipler Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Cafe Crown arasında yapılan derbi maçta, ev sahibi sarı-lacivertli taraftarlar salonu büyük ölçüde doldurdu. Fenerbahçe Ülker’de Tarence Kinsey, sakatlığı nedeniyle forma giymedi.

27.02.2010 - 17:40

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Cafe Crown arasında yapılan karşılaşmaya büyük ilgi gösteren sarı lacivertli taraftarlar salonu büyük ölçüde doldururken, karşılaşma başladıktan sonra da salona gelenlerin olduğu görüldü.

Derbi maçta takımlarına yalnız bırakmayan taraftarlar, ısınmak için sahaya çıkan oyuncularını tribünlere çağırarak, alkışladı.

Galatasaraylı basketbolcular ısınmak için sahaya çıktığında ise sarı-lacivertli taraftarlar küfürlü tezahürat yaptı.

Fenerbahçeli taraftarlar, tribünde maç öncesi ''Kimileri Mekteb-i Sultaniye adabı ile Kimileri Misak-ı Milliye Ruhu ile mücadele eder'' yazılı pankart açtı.

Bu arada taraftarlar salona, bariyerlerle belirlenen önce bilet kontrol, ardından arama noktalarından geçtikten sonra alındı.

GALATASARAY SEYİRCİSİ YOK
Derbi maçta konuk Galatasaraylı taraftar salona alınmadı. Sarı-kırmızılı taraftarlar, Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Cafe Crown ve Beşiktaş Cola Turka arasında yapılan anlaşma uyarınca salonda yer alamadı.

KINSEY KADROYA ALINMADI
Fenerbahçe Ülker'de sakatlığı bulunan Tarence Kinsey, maç kadrosuna alınmadı.

Sarı-lacivertlilerde, sakatlıkları nedeniyle tedavileri devam eden Ömer Aşık ve Serhat da kadroda yer almadı.

POTA ARKALARINDAKİ SANDALYELER KALDIRILDI
Derbi öncesi yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında alınan kararlar gereği, pota arkalarındaki ve Galatasaray Cafe Crown yedek kulübesinin arkasındaki sandalyeler kaldırıldı.

Karşılaşmada 300 özel güvenlik, yaklaşık 200 çevik kuvvet personelinin görev yaptığı bildirildi.

YÖNETİCİLER DE TRİBÜNDE
Karşılaşmayı iki kulübün de bazı yöneticileri protokol tribününden izledi.

Fenerbahçeli yöneticiler Ali Koç, Şekip Mosturoğlu, Murat Özaydınlı ve Semih Özsoy, Galatasaraylı yönetici Mümtaz Tahincioğlu, karşılaşma öncesi protokol tribünündeki yerlerini aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...