Kirilenko Eurobasket 2009'da olmayabilir

Son Avrupa Şampiyonu Rusya'nın NBA yıldızı Anderi Kirilenko'nun Polonya'nın evsahipliği yapacağı Eurobasket 2009'da forma giyememe ihtimalinin olduğu konuşuluyor.

Ntvspor 20.05.2009 - 22:05

İSTANBUL - Ailevi problemleri bulunan Kirilenko'yu Rusya'yı Avrupa Şampiyonluğu'na taşıyan David Blatt ABD'de ziyaret etmiş, ancak yıldız basketbolcu ilk görüşmede Blatt'a Polonya'da olamayacağını aktarmıştı.

Kirilenko her ne kadar Blatt'a açık kapı bıraksa da, Polonya'da ülkesi adına mücadele etme iansının oldukça düşük olduğu konuşuluyor.

Fakat Kirilenko'nun durumu Rus Milli Takımı için tek kötü haber değil. Çünkü takımın Avrupa Şampiyonluğu'da en büyük pay sahiplerinden JR Holden'ın da Polonya'da takımla birlikte olup olmayacağı soru işareti. Holden, hala Eurobasket 2009'da ünvanını koruma hedefiyle mücadele edecek olan Rusya adına sahada yer alıp almayacağı yönünde bir karar vermiş değil.

Ote yandan David Blatt'ın, Dinamo Moskova'da çalıştırdığı Travis Hansen ve Kelly MacCarty'yi milli takıma davet edebileceği konuşuluyor. Rus pasaportu alan iki oyuncunun da Rusya Milli Takımı'nba oynamalarını engelleytecek bir durum yok. Rusya, Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda B Grubu'nda Almanya, Letonya ve son eleme grubundan gelecek ülke ile mücadele edecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...