Premier Lig ekiplerinden Liverpool, çalkantalı geçen sezonun ardından Rafael Benitez ile yollarını ayırdı. 6 yıllık Benitez döneminin son bulmasının ardından kulüp yeni bir menajer arıyor. Ağır borç yükü nedeniyle transfere çok küçük bir bütçe ayırmaya karar veren yönetimin öncelikli hedefi, Torres ve Gerrard gibi yıldızları elinde tutmak ve daha mütevazı bir menajer ile yoluna devam etmek.

Yeni menajeri belirleme görevi, genel direktör Christian Purslow ve Liverpool Akademisi’nin elçisi Kenny Dalglish'e verildi. İkilinin gündemindeki ilk isim ise Fulham'ı UEFA Avrupa Ligi'nde finale kadar taşıyan Roy Hodgson. Bununla birlikte İngiliz basınında, Kenny Dalglish'in adı ön plana çıktı.

Kulübün efsanevi eski kalecilerinden Bruce Grobbelaar, Dalglish'in en doğru seçim olacağını söyledi. Eski Liverpoollu oyuncu Jamie Redknapp de, yola Dalglish ile devam edilmesinin en akıllıca karar olacağı görüşünde.

Liverpool formasıyla 6 kez lig şampiyonluğu sevinci yaşayan Dalglish, 1985-1991 yılları arasında çalıştırdığı Kırmızılar’ı, 3 kez de lig şampiyonluğuna ulaştırmıştı.