İbrahim Kızıl, sunulan imkan ve verilen maddi ve manevi destek sonrasında hedeflenen yere ulaşamadıkları için mutlu olmadığını belirtti.

Yukarıda bulunan takımlardan daha iyi imkanlara sahip olduklarını, kadronun da onlardan daha iyi olduğunu ifade eden Kızıl, verilen emeğin karşılığının bu olmaması gerektiğini ifade etti.

Başkan Kızıl, takımda bulunan futbolcuların birbirinden kaliteli oyuncular olduğuna dikkat çekerek, "Bundan sonraki dönemde biz kendimize bakacağız. Kimin üstte kimin altta olduğu önemli değil. Sonuç olarak puanımız ve yerimiz konuşuluyor. Bursaspor ve Kayserispor'un yerinde biz olmalıydık. Çünkü, daha iyi imkanlar bu takımda. Gaziantepspor'un kadrosu ise çok iyi bir ekip. Biz tüm imkanı sunduk ama bir şeyler iyi gitmedi" ifadesini kullandı.

Lige başlarken ilk 5'i hedeflediklerini anlatan Kızıl, "Bu sevinci, coşkuyu, taraftarımıza biz yaşatmalıydık. Hedefimiz buydu. Ama futbolda biliyorsunuz 2 artı 2 dört etmiyor. Futbolda büyük konuşmayacaksın. Bundan sonra neler yapabiliriz, daha nasıl başarılı olabiliriz bunun arayışını ve çalışmasını yapmalıyız" diye konuştu.

Şu ana kadar gelinen noktada önemli bir hayal kırıklığı yaşadığını ifade eden İbrahim Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Hayal kırıklığım var. Üstelik, böylesine iyi bir ekibe sahipsiniz. Ama bulunduğumuz yer bize yakışmıyor. Bizim takım şu anda konuşulan bir ekip olmalıydı. Ben başkan olarak ne yaptığımızı çok iyi biliyorum. Ama istediğimiz olmadı. Onun için kahroluyorum. İnanın geceleri uykum gelmiyor. Uykularım kaçmaya başladı. Diğer takımları görünce çıldırıyorum adeta.

Son zamanlarda televizyonda dahi futbol programlarını izleyemiyorum. Neden? Çünkü üst sıralarda olması gereken, konuşulması gereken bu şehir. Gaziantep'in yeri benim yanımda çok farklı. Bu şehrin ismini ben televizyonlarda konuşulması için çalışıyoruz. Ama bu sezonun ilk yarısında hayal kırıklığı yaşadık. Futbol programlarında Gaziantepspor konuşulmalı. Bundan dolayı futbol programları dahi izlemiyorum."

Teknik direktör Jose Coucerio ile Perşembe gününden sonra yeniden biraraya gelerek konuşacağını ifade eden Kızıl, "Hocamızla görüşüyoruz. Gençlerbirliği maçından önce de konuştuk. Ama bu hafta lige ara verilmeden oturup tekrar konuşacağız. Neler yapılması konusunda görüş alış verişinde bulunacağız. Bizler, yönetim olarak ve başkan olarak malzemeyi teslim ediyoruz. Artık hazırlamakta onların işi. Bir yere geliyor hocanın oynatmadığına, oynattığına karışamazsınız. Hiçbir zaman hocamızın işine karışmadık" dedi.