Kızıl: Marka bir Gaziantepspor kuracağız

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, Gaziantep'in marka bir şehir olduğunu ve bu marka şehire de marka bir Gaziantepspor yapacaklarını söyledi.

Haberler 11.06.2009 - 14:02

GAZİANTEP - Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, iç transfer görüşmelerinde şu ana kadar pürüz yaşamadıklarını, dış transferde ise çok kaliteli isimleri kadrolarına katacaklarını belirterek, ''Marka şehir Gaziantep'e marka bir Gaziantepspor kuracağız'' dedi.

Kızıl, iç transferde şu ana kadar Hakan Bayraktar, Erman Özgür ve kaleci Mahmut ile anlaştıklarını, diğer futbolcularla görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Bunların dışında yerli olarak aldıkları çok kaliteli futbolcular bulunduğunu, genç ve umut vaat eden genç oyuncuları kadroda toplamaya devam edeceklerini belirten Kızıl, ''Yani İsmail, Murat, İbrahim Ferdi ve Ahmet Arı gibi kaliteli oyuncular. Birisine zaten imza attırdık, diğerine de bugün yarın imza attıracağız. Takım giderek gençleşiyor. Bu gençleşme döneminde de çok kalite futbolcular almış oluyoruz. Yani Gaziantepspor'un geleceğini kurtarıyoruz. Alacağımız oyuncular hep milli takım düzeyinde futbolcular. Eski takımın zaten iskelet yapısını bozmuyoruz. Onlarında gelmesi ile çok kaliteli ve genç bir kadromuz olacak. Bu isimlerin de dahil olması ile gelecek sezon çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum'' diye konuştu.

Bu yıl oynadıkları futbolla ön plana çıkan gençlere teklifler olduğunu belirten Kızıl, ''Birçok oyuncumuza talip var. Sadece İsmail'in değil, Murat Ceylan, Ahmet Arı ve diğer yabancıların birçoğuna talip var. Ama biz sezon başından bu yana her seferinde futbolcu satmayacağımızı söyledik. Marka şehir Gaziantep'e marka bir takım kurmak istiyoruz. Hiçbir oyuncuyu satmadan yolumuza devam edeceğiz'' dedi.

Murat Şahin'in sakatlanması ile kaleci sıkıntısı yaşadıklarını kaydeden İbrahim Kızıl, ''İlk olarak kaleci sorunumuz var. Murat Şahin'in sakatlanması bizleri gerçekten çok üzdü. Şu anda Murat'ın yeni sezona yetişip yetişmemesi belli değil. Yönetim olarak bizler de hiçbir oyuncumuzu satmadan gelecek sezon için kaliteli bir kadro kuruyoruz. Yeni transferler yapıyoruz. O açıdan kalede sıkıntı çekmemek için önlemler alıyoruz. Büyük ihtimalle bir kaleci alacağız. Şu anda yerli ve yabancı olarak görüştüğümüz kaleciler var. Tabii gelecek kalecinin de kaliteli olması gerekiyor. Bizim ortaya koyduğumuz hedefi göğüsleyebilecek bir isim olmalı.'' diye konuştu.

Türkiye'de takıma uygun birkaç kaleci ile görüştüklerini dile getiren Kızıl, ''Galatasaray'ın kalecisi Aykut da onlardan bir tanesi. Önceki gün Galatasaray Başkanı Adnan Polat ile bir araya geldik. Aykut hakkında görüşmelerimiz oldu. Aykut'un ailesi Avrupa'da yaşadığı için kendisi de şimdi orada. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bize hangi isim faydalı olacaksa onu getireceğiz'' şeklinde konuştu.

Orta sahaya çok kaliteli bir futbolcu alacaklarını, Bekir İrtegün'ün Fenerbahçe'ye gidişi ile savunmada sıkıntı çekmemek için ondan daha kaliteli bir oyuncu getireceklerini anlatan Kızıl, ''İsmini şu anda açıklamayacağım ama orta sahaya çok iyi bir futbolcu geliyor. Bekir'in gidişi ile savunmada sıkıntı çekmemek için ondan daha kaliteli bir oyuncu getireceğiz. Savunmada sıkıntı çekmemek istiyoruz. Hocamızın değişine göre de Zurita'yı biraz geriye çekebiliriz. O zaman stoper oynayabilir. Ama bu bizim için çözüm değil. Bir yandan da Bekir'den daha kaliteli bir stoperi getireceğiz'' dedi.

Savunmada sorun yaşamamak için genç bir stoper ile görüştüklerini belirten Kızıl, ''Şu anda bir stoperin transferi bitmek üzere. Transferinde çok az bir pürüzler kaldı, yani yüzde 80 bitti diyebiliriz. Bu da diğerleri gibi çok kaliteli ve genç bir çocuk. 23 yaşında ve Avrupa'da futbol oynuyor. İnşallah o futbolcuyu da en kısa zamanda şehrimize getirerek imza attıracağız. Dediğim gibi geçen sezonun başından sonuna kadar ne eksik görmüşsek onları gidermeye çalışıyoruz. Hocamızla birlikte tüm zamanımızı bu eksikleri gidermek için kullanıyoruz.'' diye konuştu.

Başkan Kızıl, ''Julio Cesar Da Silva'yı aldık. Julio gerçekten çok kaliteli ve yetenekli bir futbolcu. O buraya ilk geldiğinde onu biz denemeye diye getirdik demiştik. Ama aslında o ve eşi Gaziantep'i ve Türkiye'yi tanımak için gelmişlerdi. O dönemde öyle dememiz gerekiyordu. Julio'nun bize gol yollarında çok katkı sağlayacağını düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

HOLLANDA KAMPI
Yeni sezona iddialı girmek için iyi bir kamp dönemi geçirmek istediklerini belirten İbrahim Kızıl, ''5 Temmuz'da burada kendi tesislerimizde toplanacağız. Büyük ihtimalle ayın 12'sinde Hollanda'ya gidecekler. 12 veya 15 gün orada kamp yapacaklar ve tekrar dönecekler. Hazırlık maçlarımız olacak. Bildiğim kadarı ile 3 tane büyük takımla maçımız olacak. Biri İngiltere, biri Hollanda ve biri de Rusya takımı. İyi bir hazırlık dönemi geçirmek istiyoruz'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...