Kızıl: Transferler 20 gün içinde tamamlanacak

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, yeni sezona yönelik çalışmalarının aralıksız sürdüğünü, yeni tranfserlerin 20 gün içinde gerçekleşeceğini söyledi.

20.05.2009 - 17:08

GAZİANTEP - Gaziantep'te yayın yapan yerel bir televizyonun spor programına konuk olan İbrahim Kızıl, yeni sezon çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kızıl, yeni sezonda çok konuşulacak ve iddialı bir takım yaratmak için teknik direktörleri Jose Coucerio ile kolları sıvadıklarını, transferlerin 20 gün içinde tamamlanacağını belirtti.

Geçtiğimiz yıllara oranla daha rahat bir sezonu geride bıraktıklarını belirten Kızıl, ''Tabi bu rahatlığın başında ekonomi geliyor. Şirket olarak aldığımız bu vebalin altından en iyi şekilde kalkmamız gerekiyordu. Her ay cebimizden para ödüyoruz. Şu anda hiçbir kulüpte bu kadar rahat bir ekonomi yok. Kurduğumuz kadroyla en iyisini yapmaya çalıştık'' dedi.

Sezon başında hedefledikleri noktaya ulaşamadıklarını, bunun çeşitli nedenleri olduğunu vurgulayan Kızıl, ''Lig başlarken UEFA Kupası hedefi ve ligi lik 5 arasında bitirmeyi hedeflemiştik ama şu anda bu hedeften uzağız. Daha iyi yerde olabilirdik. Ancak sezon ortasında yaşadığımız şansızlıklar ve sakatlıklar puanlar kaybetmemize neden oldu. Ancak bizim için bu sezon iyi bir ders oldu, tecrübe oldu. Yeni sezonda daha farklı olacak'' diye konuştu.

Yeni teknik direktör Jose Coucerio'yu da yorumlayan Başkan Kızıl, ''Listemizde çok sayıda teknik adam vardı. Ünlü ve isim yapmış teknik adamlar gelmek istedi. Ancak biz, genç ve başarıya aç bir teknik adam olsun dedik. Buradan Litvanya'ya kadar giderek hocamızla görüştüm. Gizli bir şekilde bu transferi bitirdik. Kariyerli, kültürlü ve geçmişi başarılı bir teknik adamla anlaştık. Coucerio'yu biz gelecek sezonun planları ve projeleri için getirdik. Orada görüştüğümde kendisine, 'Hocam bizim ilk 5 hedeflerimiz var, Türkiye kupası hedeflerimiz var. Ben sana inanıyorum, sen de kendine güveniyorsan gidelim' dedim. Kendisiyle anlaştık ve yola çıktık. Gelecek yılın planlarını ise ligin bitimine 7 hafta kala yapmaya başladık. Nerede eksiklik var, nerelerde futbolcu alınacak bunu tespit etmeye çalıştık ve eksiklerimizi çıkardık. Tabata dahil hiçbir futbolcuyu göndermeyi kesinlikle düşünmüyoruz. Gelecek yıl bu takımın hedefleri var. Bu takımı zirveye taşımak istiyoruz. Bundan dolayı kimseyi satmayıp gerekli bölgelere takviyeler yapacağız. Hocamızla

birlikte görüştüğümüz isimler var. Bu isimlerle 20 gün içerisinde oturup sözleşme imzalayacağız. Herkes bu sezon ne olurun hesabını yaparken, biz gelecek yılın kadrosunu 20 gün içerisinde netleştireceğiz. Transferde yine ince eleyip sıkı dokuyoruz. Hocamızla birlikte bizim ihtiyacımız olan futbolcuları tespit ettik. Bir süredir onlarla temas halindeyiz. Futbolcular hakkındaki tüm bilgileri hocamıza söyledik ve kasetleri izlettirdik. Hepsi de birbirinden önemli futbolcularla anlaşmamız tamamlandı. Bazılarında birkaç pürüz kaldı, onları da 20 gün içinde çözecek ve transferi bitireceğiz. Özellikle bu sene gol yollarında

büyük sıkıntı çektik, iyi bir golcü alıyoruz. Yerli ve yabancı transferler yapacağız. Transferleri yaparken yabancı kontenjanımızı göz önünde bulunduruyoruz. Yerli olarak uzun süreden beri temasta olduğumuz oyuncular vardı, onlarla anlaştık sayılır'' dedi.

HEDEFİMİZ BÜYÜK OLACAK
Yeni sezonda Gaziantepspor'un hedefleri olduğunu dile getiren Kızıl, ''Gelecek yıl daha iyi bir Gaziantepspor izlettirmek için yola çıktık. Gaziantepspor'un 2009-2010 sezonunda belli hedefleri olacak. Bu hedefler nedir derseniz? Mesela bir Türkiye Kupası kazanmamışız. Bunu gerçekleştirip Türkiye Kupası'nı Gaziantep'e getireceğiz. İlk 5'e girmek için elimizden geleni yapacağız'' diye konuştu.

Gaziantepspor ile kendisinin artık ayrılmasının mümkün olmadığını ifade eden İbrahim Kızıl, ''Biz Gaziantepspor'la birbirimize aşığız. Aramıza kimse giremez. Gaziantepspor'u daha iyi günlere taşımak için elimizden geleni yapacağız. 2001 sezonunda Celal Doğan'la yönetime girdim. 4 yıldır başkanlık yapıyorum. Gaziantepspor'un yeri bir başka. Gaziantep Türkiye'de işi benzeri olmayan bir şehir. İnanın 3-4 gün dışarıya gittiğimde hemen Gaziantep'e dönmeyi istiyorum. Buranın havasını suyunu özlüyorum. Gaziantep çok önemli bir şehir. Burada oturmaktan ve burada yaşamaktan dolayı mutluyum. Başarı için her şeye hazırız. Ben bu yola gövdemi koydum. El ele vererek başarılı bir sezon tadacağız'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...