MÜNİH - Bayern Münih'te teknik direktör Jurgen Klinsmann sezon sonunu göremedi.

Sezona Bundesliga'nın favorisi olarak başlayan ancak bir türlü beklenen performansı sergileyemeyen Bayern Münih'te Jurgen Klinsmann ile yollar ayrıldı. Yönetim, kalan 5 haftada takımı Jupp Heynckes'e emanet etti.

Bayern Münih Yönetimi geçen sezon Ottmar Hitzfeld ile şampiyonluğa ulaştıktan sonra takımı Klinsmann'a emanet etmişti.

Bayern Münih, lider Wolfsburg'un 3, ikinci sıradaki Hertha Berlin'in 1 puan ardında şampiyonluk mücadelesini sürdürüyor.

"ÇOK ÜZGÜNÜM"
Teknik direktör Jürgen Klinsmann yaptığı açıklamada, Bayern Münih Kulübü'ne, taraftarlara, yardımcılarına, oyuncularına ve tüm çalışanlara bugüne kadar gösterdikleri destek nedeniyle teşekkür ederek, ''Ayrıldığım için çok üzgünüm'' dedi.

Bayern Münih'te başarılı olduğunu savunan Klinsmann, gelecek için bir temel attıklarını ve takımın sezon sonunda şampiyon olacağına inandığını söyledi.

RUMMENIGGE: TAKIM HEYNCKES'E EMANET
Bayern Münih Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Rummenigge, Münih kentinde düzenlediği basın toplantısında, Jupp Heynckes'i geçici bir süre için teknik direktörlük görevine getirdiklerini ve bunun geçici bir çözüm olduğunu belirterek, Heynckes ile sezon sonuna kadar oynayacakları 5 karşılaşma için anlaştıklarını ifade etti.

Sezon hedefine ulaşmaları konusunda ortaya çıkan büyük bir endişe nedeniyle ''psikolojik engelleri ortadan kaldırmak'' amacıyla Klinsmann'ı görevden aldıklarını kaydeden Rummenigge, Heynckes ile şimdi son maçlarda yeniden atak yapmak ve en azından Şampiyonlar Ligi'ne girmeyi başarmak istediklerini sözlerine ekledi.