İSTANBUL - NBA final serisinin ilk maçında Los Angeles Lakers'ın aldığı farklı galibiyet sonrası tüm gözler Kobe Bryant'in üzerindeydi. 40 sayıyla etkileyici bir performans ortaya koyan Bryant, karşılaşma sonrası takımının ikinci maça odaklanması gerektiğini söyledi.

Bryant, "Bugün kazanmayı çok istedim, hepsi bu. Ancak bu galibiyeti unutmamız gerekiyor. Orlando Magic çok dirençli bir takım. Play-off'ta daha önce de zor durumlara düştüler. Bu onlar için hiçbir şey. Orlando, ikinci maça hazırlanacaktır. Biz de bu maçı unutup çalışmaya başlamalıyız" diye konuştu.

Lakers antrenörü Phil Jackson ise, Kobe Bryant'ın maçı adeta tek başına kazandığını vurguladı.

Jackson, "Kobe galibiyetin kokusunu aldı. Sahada istediği gibi şut attı ve kendi tarzını ortaya koyarak maçı aldı. Bence Kobe'ye çok yüklendik ama o 'arkamdan gelmeye devam edin, sorun yok' dedi. biz de gittik" dedi.

Orlando cephesinden de Kobe Bryant'a övgüler yağdı. Dwight Howard, maçta Kobe'yi durdurmanın hiçbir yolu olmadığını belirtti.

Howard, "Kobe Bryant formda olunca her şutu sokuyor. O zaman yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Tek yapabileceğimiz şey daha sert ve agresif bir oyun ortaya koymak. Savunmada ortadaki topları biz almalıyız. Bu tarz şeyleri kontrol edebiliriz. Ancak birisi kalkıp da inanılmaz şutlar sokarsa yapabileceğimiz bir şey yok. Bu gece elimizde olan şeyleri de kontrol edemedik" diye konuştu.

Orlando Magic antrenörü Stan Van Gundy ise, 25 farklı mağlubiyetin ardından takımının ikinci maçta daha iyi oynayacağını düşünüyor.

Van Gundy, "Bu mağlubiyeti telafi etmek için daha çok vaktimiz var. Çok daha iyi oynadığımız maçlar olmuştu. Bu takım tüm sezon geriden gelmeyi başardı. Bence oyuncularım pazar gecesi daha çok efor sarf edecekler. Biz de teknik ekip olarak onlara yardımcı olup maçı daha kolay bir hale getirmeliyiz" dedi.