Kocaelispor Mbambe ile anlaştı

Kocaelispor, Sivasspor'dan Mbambe ile anlaşırken, Kamerunlu iki futbolcuyu devre arası kampında denenmek üzere Kocaeli'ye getirdi.

Haberler 24.12.2009 - 16:03

Kocaelispor Basın Sözcüsü İlker Ertuğ, orta alan ve forvet mevkilerinde görev yapan Kamerunlu Emo Ghislain Aime ve Ndong Raymond Victorien'in denenmek üzere Kocaeli'ye getirildiğini, oyuncuların 28 Aralık Pazartesi günü başlayacak 10 günlük Antalya kampında deneneceklerini ifade etti.

Önceki dönemlerde görev alan futbolcu ve teknik ekiplerden kaynaklanan, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan lisans almalarına engel oluşturan yaklaşık 13 milyon TL'lik borcun bir kısmının ödenerek, bir kısmının muvafakatname, bir kısmını da indirime gidilerek aşılma aşamasına geldiğini dile getiren Ertuğ, böylece sezon başında yapılan ve yeni yapılacak transferlere lisans çıkartabileceklerini vurguladı.

Kampta Kamerunlu iki futbolcu dışında, bir de Ganalı futbolcuyu denemeyi planladıklarını bildiren Ertuğ, ''Daha önce Kadji Sport Academy, Coton Sport ve Mersin İdmanyurdu'nda forma giyen orta alan oyuncusu Kamerunlu Ndong Raymond Victorien ile Kadji Sport Academy, Bursaspor, Azerbaycan'ın Karvan ve Mersin İmanyurdu'nda forma giyen forvet Emo Ghislain Aime (21) denenmek üzere KEV Sefa Sirmen Tesisleri'ne geldi. Ganalı bir futbolcunun daha Antalya kampında denenmek üzere Kocaeli'ye gelmesini bekliyoruz. Devre arası transfer çalışmaları kapsamında da Sivasspor'dan Mbambe ile anlaştık'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...