Kocaman: Sezon sonu düşüneceğim

Fenerbahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman içini döktü.

03.03.2010 - 13:41

Kocaman: Sezon sonu düşüneceğim

Son maçlardaki kötü sonuçlar nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan ve eleştirilerin odağında bulunan Fenerbahçe'de, Sportif Direktör Aykut Kocaman medyadaki haberler ve kamuoyundaki konuşmalar nedeniyle duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Samandıra'daki Can Bartu Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kocaman; teknik direktör Daum ile aralarında problem varmış gibi bir ortam yaratıldığını ancak böyle bir sorun yaşanmadığını söyledi.

Aykut Kocaman bu konuda şunları söyledi: "Teknik Direktör Daum ile geldiğim günden bugüne kadar ilişkim nasıl ise öyle devam ediyor. Bizim Daum ile bir sorunumuz yok. Ne eksik ne fazla. Baştan nasıl başladıysa ilişkimiz öyle devam ediyor. Bu sonuçlar ile ilgili bir olay, olumsuz sonuçlar olduğu için böyle haberlere başvuruluyor maalesef. Şu anda sıkıntılı bir durum var bu sürekli deşiliyor. Kulüp sıkıntıda doğru, İstediğimiz sonuçları alamıyoruz. Ama bu sıkıntıyı çözecek olan bizleriz. Basında ve kamuoyunda Daum'un arkasından gelecek kişi olarak lansedildim. Ama böyle bir durum yok"

Aykut Kocaman, sportif direktörlüğünün her teknik adam ile sorun yaşamasının normal olduğunu ve görev alanı nedeniyle teknik direktörlerin bu sistemden rahatsızlık duyabileceğinin normal olduğunun altını çizerken, "Ama bir gerçek var. Bizim ortak noktamız Fenerbahçe. Fakat farklı görev ve ilgi alanlarımız var. Benim öncelikli görevimi transferler, bunun için yapılan çalışmalar ve maç organizasyonları. O ise kendi alanında çalışıyor. Sıkıntılar her zaman olacak. Ben takım iyi giderken de sıkıntılar yaşandığı zaman bu işe çomak sokulacağını tahmin etmiştim. Sportif direktörlük görevi teknik direktörün alanını da sınırladığı için teknik direkör için sıkıntı yaratır. Çünkü çalışma alanı sınırlandırılıyor. Bu her kulüpte görülebilir. Basında ve kamuoyunda Daum'un arkasından gelecek kişi olarak lansedildim. Böyle bir ortam yaratıldı. Ben böyle durumların olacağını göreve başlarken de biliyordum. Ne zaman kötü günler yaşansa bunu bekliyordum. Ben ne kulübeye girdim ne de sahaya girdim. Sonuna kadar da girmeyeceğim. Sahaya inme gibi bir düşüncem hiç bir zaman olmadı. Daum'un üzerine gelmem gibi bir düşüncem yok. Asla olmadı, olmayacak da. Sezon sonunda pozisyonum ile ilgili bir değerlendirme yapacağım. Çünkü bulunduğum yer kolay bir görev değil. Getirileri gibi, benden zihnen ve bedenen götürdükleri de var" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin Sportif Direktörü geçişin uzun sürebileceğinin de altını çizerek, "Fenerbahçe'deki uygulama güzel ve devam edecektir. Ben veya başka biriyle...Ama unutulmamalı ki yıllardır Türk futbolunda Başkan ve yöneticiler etkin olmuştur. Sportif Direktörlük anlayışı oturuncaya kadar zaman alacaktır ve sıkıntılar doğuracaktır" dedi.

Aykut Kocaman, "Neden bu tür haberler yayılıyor, sizi ve bu sistemi hazmedemeyenler mi var ?" sorusuna ise ; "Ben evden işe, işten eve giden yapıda bir insanım böyle bir durumun olup olmadığını bilemem" diye cevap verdi.

"Sahada alınan kötü sonuçları devre arasında ayrılan oyunculara ve yerlerine transfer yapılmamasına bağlayabilir miyiz?" sorusuna ise Aykut Kocaman şu cevabı verdi:
"Takımın içinden, 6 oyuncunun birden aynı anda olmayacağını kim öngürebilirdi. Aynı mevkiide oynayan bir kaç oyuncunun bir anda sakatlanması çok rastlanır bir durum değil. Devre arsındaki transfer çalışmalarında nitelikli futbolcuları takıma katmak istedik. Üzerinde çalıştığımız oyuncular da var. Ancak, istenen para değerinde futbolcunun nitelik ve niceliklerine bakıyoruz. Deymeyeceğini düşündüğümüz oyunculardan vazgeçtik"

Kazım'ın gönderilmesi konusuna da değinen Kocaman, "Bunu biz, yönetim, teknik heyet ve ben ortak bir karar aldık. Disipilinsizliğe izin vermemek adına böyle bir tasarruf yapıldı derken, Şampiyonluk ile ilgili ise; "Sezon başında şampiyonluğa ne kadar ininayorsak şimdi de o kadar inanıyoruzz. Matematiksel olarak şampiyonluk şansını yitirene kadar her zaman şampiyonluu sonuna kadar kovalayacağız"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...