Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Borussia Mönchengladbach'a 3-0 yenildikleri maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Bu kadar kolay kaybetmeyi düşünmediklerini söyleyen Kocaman, "İstemediğimiz kötü bir skor oldu. Bu bir gerçek. Bunu kaldırmak Fenerbahçe için çok kolay değil. Diğer taraftan sezonun geri kalanı için bana önemli veriler verdiğini düşünüyorum'' diye konuştu.

Tecrübeli teknik adam, oyundan alınmasına tepki göstererek, kendisinin yerine giren Kuyt'un elini sıkmadan sinirli bir şekilde soyunma odasına giren Stoch'u eleştirdi.

Kocaman, konuyla ilgili şunları söyledi:

''Bazı oyuncularımızın gelişimleriyle ilgili nedenleri ortaya koyan davranışlardan birisi bu. Stoch bugün çok başarılı oynadı. Son dönemlerdeki çıkışını gösteren başarılı oyunlarından birisini sergiledi. Oyundan çıkmasının en büyük nedeni 3 gün sonra İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı var ve artık fazla hırpalanmaması gerekiyordu. Kenara almak gerekiyordu. İşte oyuncular bunu yakalayabilseler...

Tabii ki anlayabiliyorum, oynamak istiyorlar iyi giderken. Ama bunu anlayabilseler belki iletişimleri çok daha kolay olacak. Bana, antrenöre bir yere kadar tepkiyi de anlayabiliyorum. Bizler yaş olarak da olgun insanlarız, bunu kolay anlayabiliyoruz ve absorbe edebiliyoruz kendi içimizde ama kendi arkadaşına karşı olmaması lazım. Bu çok yanlış. Bunu yarın veya yarından sonra mutlaka konuşacağız. Tepkiyi sahada performansını artırarak vermeli oyuncu. Doğru olan bu.''

GALATASARAY'I KUTLADI
Kocaman, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarak bir üst tura yükselen Galatasaray'ı da kutladı.